ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

نتایج تست تصادف فورد برانکو منتشر شد؛ عملکرد نامطلوب چراغ، مانع کسب امتیاز کامل شد [تماشا کنید]

موسسه ایمنی IIHS در یکی از تازه‌ترین بررسی‌های خود به سراغ شاسی‌بلند جدید فورد برانکو رفته و ایمنی آن را در بخش‌های مختلف ارزیابی کرده است. نکته تأمل‌برانگیز اینکه برانکو در کسب بالاترین امتیاز ممکن ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۷ دی ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

موسسه ایمنی IIHS در یکی از تازه‌ترین بررسی‌های خود به سراغ شاسی‌بلند جدید فورد برانکو رفته و ایمنی آن را در بخش‌های مختلف ارزیابی کرده است. نکته تأمل‌برانگیز اینکه برانکو در کسب بالاترین امتیاز ممکن یعنی Top Safety Pick Plus ناکام باقی مانده، زیرا در دو آیتم حفاظت از سر و گردن در هنگام برخورد از پشت و نوردهی چراغ‌های جلو امتیازاتی را از دست داده است.

شاسی بلند آفرودی فورد در پنج مورد از شش تست مربوط به تصادف، امتیاز خوب را از آن خود کرده است. برانکو در آیتم میزان صدمه ناشی از اثر شلاقی یا همان برخورد از پشت، امتیاز قابل قبول را دریافت نموده؛ به گفته IIHS آدمک حاضر در صندلی راننده هنگام برخورد از پشت فشار قابل توجهی را از ناحیه گردن متحمل شده است.

اما در بخش حفاظت از عابرین پیاده فورد برانکو چه با تجهیزات استاندارد و چه با تجهیزات آپشنال بسیار خوش درخشیده و امتیاز عالی را کسب کرده است. این شاسی‌بلند جان‌سخت در بخش جلوگیری از برخورد با یک خودروی دیگر نیز عملکردی درخشان به نمایش گذاشته و موفق به دریافت امتیاز پیشرفته شده است.

نسل جدید فورد برانکو با دو نوع چراغ اصلی به فروش می رسد. اما عملکرد هیچکدام از این چراغ‌ها نتوانسته موسسه IIHS را در اعطای امتیاز کامل متقاعد کند. آنطور که این موسسه اعلام کرده میزان نوردهی چراغ‌های برانکو در حالت نور پایین و هنگام رانندگی در سرپیچ‌ها به اندازه کافی نیست و امتیاز متوسط را برای آنها در نظر گرفته است.

بد نیست اشاره کنیم برای اینکه خودرویی امتیاز Top Safety Pick را از IIHS دریافت کند، باید بتواند در شش آیتم مربوط به تصادف، موفق به کسب امتیاز خوب شود. علاوه‌بر این، لازم است که خودرو به سیستم‌های پیشگیری از برخورد نیز تجهیز شده و امتیاز پیشرفته یا عالی را در این بخش کسب کند. چراغ‌هایی با امتیاز خوب یا قابل قبول نیز باید در دسترس مشتریان باشند. اما دستیابی به بالاترین امتیاز ممکن یعنی Top Safety Pick Plus نیازمند این است که چراغ‌های استاندارد خودرو بتوانند امتیاز خوب یا قابل قبول را از IIHS دریافت کنند.

ناگفته نماند فورد قصد دارد سال آینده پکیج آپشنال Everglades را برای برانکو عرضه کند. این پکیج شامل مواردی مثل هواکش سقفی، گلکیرهای عریض‌تر، تایرهای مخصوص آفرود و وینچ جلوی ساخت شرکت Warn Industries می‌شود.

نسخه رپتور دیگر مدلی است که سال آینده عرضه خواهد شد. طبق انتظار این نسخه به موتور قدرتمندتری مجهز بوده و از نظر توانایی‌های آفرود در سطح بالاتری قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی