گزارش جلسه دوازدهم بررسی طرح صیانت:‌ نسخه پیشین دوباره به مرکز پژوهش‌ها رفت

گزارش جلسه دوازدهم بررسی طرح صیانت:‌ نسخه پیشین دوباره به مرکز پژوهش‌ها رفت

براساس رای‌گیری اعضای کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت و به خواست مرکز پژوهش‌های مجلس، نسخه پیشین این طرح برای بررسی مجدد به این مرکز ارجاع داده شد.

عصر امروز کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت دوازدهمین جلسه خود را با موضوع بررسی فرصت مجدد به مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار کرد. در جلسه امروز برخلاف روز گذشته، هیئت رئیسه کمیسیون مشترک برخورد آرام‌تری داشته و گاه در مقام دفاع از مرکز پژوهش‌های مجلس برآمد.

تقی‌پور، رئیس کمیسیون مشترک با اشاره به مصوبه پیشین این کمیسیون برای ارجاع طرح صیانت به مرکز پژوهش‌های مجلس گفت:

قرار بر این بود کارگروه مشترکی با اعضای کمیسیون و مرکز پژوهش‌ها ایجاد و پس از تلفیق نظرات وزارت ارتباطات و سایر دستگاه‌ها با طرح صیانت، گزارش آن ارسال شود. این مرکز در راستای مصوبه پیشین درخواست مهلت بیشتری کرده است تا نسخه‌های موجود با یکدیگر ترکیب و نتیجه آن برای بررسی کلیات به کمیسیون مشترک اعلام شود.

در ادامه «رفیعی آتانی»، نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس خواستار بررسی نسخه جدید طرح صیانت توسط این مرکز و در سکوت رسانه‌ای شد. به گفته او برای رسیدن به یک طرح منسجم و درست نیاز است تا هیاهوی رسانه‌ای حین بررسی طرح وجود نداشته باشد.

عنابستانی به عنوان یکی از اعضای کمیسیون مشترک در این جلسه ادعا کرد رسانه‌ها و برخی از دیگر گروه‌ها جلسات مجلس را از بیرون مدیریت می‌کنند. او فرستادن متن جدید به مرکز پژوهش‌های مجلس را نیز بیهوده خواند و تاکید کرد «دلیلی برای این کار نمی‌بیند.»

در حالی که عده‌ای از نمایندگان با ارائه مهلت مجدد به مرکز پژوهش‌ها مخالفت می‌کردند، برخی دیگر از اعضا همانند ویس کرمی و نوری با بیان اینکه مجلس و بخشی از اعضای کمیسیون مشترک درگیر کمیسیون تلفیق و بررسی بودجه خواهند شد؛ موافق ارائه مهلت به مرکز پژوهش‌ها بودند.

سپس قرار بر این شد موضوع مهلت به مرکز پژوهش‌هاش مجلس به رای گذاشته شود تا این مرکز نسخه مشترک 5 دی ماه که با نام «نظام تنظیم مقررات فضای مجازی» بوده را بررسی کند. این موضوع با تذکر امیرآبادی همراه شد. وی اعتقاد داشت بایستی نسخه قبلی طرح که به تایید نمایندگان رسیده بود به مرکز پژوهش‌ها ارسال شود.

دوازدهمین جلسه طرح صیانت

در نهایت با توجه به درخواست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، با تصویب اعضای کمیسیون مشترک، مدت زمان انجام مصوبه مورخه 9 آذر 1400 از امروز به مدت 20 روز تمدید شد. کارگروه موضوع مصوبه مذکور موظف است طی این مدت نسبت به اعمال پیشنهادات اصلاحی و تکمیلی مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارت ارتباطات، مرکز ملی فضای مجاز و اعضای کمیسیون بر طرح صیانت نسخه 26 تیر اقدام و نتیجه را به کمیسیون اعلام کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.