ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

اپل به دنبال اعتراضات کارگری کارخانه فاکسکان در هند را تعطیل کرد

اپل به دنبال کسب اطلاع درباره شرایط نامساعد و غیراستاندارد زندگی و اعتراضات کارگری، فعالیت کارخانه فاکسکان در شهر «اسریپرومبودور» در نزدیکی کلان‌شهر «چنای» کشور هند را به حالت تعلیق درآورد. این کارخانه پیش از ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۸ دی ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۰

اپل به دنبال کسب اطلاع درباره شرایط نامساعد و غیراستاندارد زندگی و اعتراضات کارگری، فعالیت کارخانه فاکسکان در شهر «اسریپرومبودور» در نزدیکی کلان‌شهر «چنای» کشور هند را به حالت تعلیق درآورد. این کارخانه پیش از تعطیلی به مونتاژ مدل‌های آیفون ۱۲ مشغول بود.

اپل می‌گوید کارخانه فاکسکان تا زمان اعمال بهینه‌سازی‌های لازم تعطیل شده است. سخنگوی این شرکت به نشریه بلومبرگ گفت: «به دنبال نگرانی‌هایی که پیرامون شرایط ایمنی خوراک و محل اسکان کارخانه اسریپرومبودور فاکسکان وجود داشت، بازرسان مستقل را به محل فرستادیم و متوجه شدیم که برخی از محل‌های اسکان و اتاق‌های غذاخوری کارکنان با ملزومات مدنظر ما سازگاری ندارند. حالا با طرف قرارداد در حال همکاری هستیم تا از پیاده‌سازی سریع مجموعه‌ای از اقدامات اصلاحی اطمینان پیدا کنیم.»

فاکسکان چند هفته پیش به دنبال مسمومیت غذایی حدود ۱۵۰ نفر از نیروهای این کارخانه و اعتراض کارگران مجبور شد آن‌جا را تعطیل کند. حالا اپل می‌گوید مرکز اسریپرومبودور تا زمان دستیابی به استانداردهای لازم و جلب رضایت کارگران تعطیل باقی خواهد ماند.

آیفون اپل با پرچم هند

دومین تعطیلی کارخانه‌های هندی اپل در یک سال

فاکسکان در بیانیه‌ای ضمن عذرخواهی اعلام کرد که بابت مشکلی که برای کارگران پیش آمده بسیار متاسف است. این شرکت وعده داد که قدم‌های لازم برای بهبود شرایط کارخانه‌ها و خدمات کارگری را بردارد. فاکسکان می‌خواهد تیم مدیریت واحد هند خود را تغییر دهد و در عین حال در مدت زمان تعطیلی کارخانه دستمزد کارگران را پرداخت کند.

دولت محلی هم در بیانیه‌ای افزود که از جمله بهینه‌سازی‌های در دست اجرا می‌توان به افزایش فضای زندگی، ارتقای تجهیزات استحمام و ارائه آب آشامیدنی اشاره کرد. با این حال، مشخص نیست که کارخانه اسریپرومبودور چه زمانی بازگشایی خواهد شد.

تعطیلی اسریپرومبودور دومین نمونه تعطیلی کارخانه‌های اپل در طول یک سال در هند است. این شرکت در ماه دسامبر ۲۰۲۰ کارخانه «ویستران» هند را به خاطر انباشت حقوق‌های پرداخت‌نشده و حمله کارگران تعطیل کرد. آن کارخانه دوباره در ماه مارس ۲۰۲۱ فعالیت خود را از سر گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی