ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

با تصویب هیئت‌وزیران کارگروه اقتصاد دیجیتال به‌طور رسمی تشکیل شد

هیئت‌وزیران طی مصوبه‌ای با پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کارگروه اقتصاد دیجیتال را تشکیل داد. وزیر ارتباطات در جلسه‌ای که اواخر تابستان با کسب و کارهای خصوصی داشت ضمن تقدیر و تشکر از آنها ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۵

هیئت‌وزیران طی مصوبه‌ای با پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کارگروه اقتصاد دیجیتال را تشکیل داد.

وزیر ارتباطات در جلسه‌ای که اواخر تابستان با کسب و کارهای خصوصی داشت ضمن تقدیر و تشکر از آنها به تشکیل چندین کارگروه از جمله کارگروه اقتصاد دیجیتال و کارگروه حمایت‌های قضایی از استارتاپ‌ها اشاره کرده بود. «عیسی زارع پور» هفته گذشته به تشکیل این کارگروه دوباره تاکید کرده بود و حال بعد از گذشت بیش از سه ماه، کارگروه اقتصاد دیجیتال به طور رسمی تشکیل شده و ماموریت دارد تا مقررات گذاری، تسهیل فضای کسب‌وکار و تمام شئون اقتصاد دیجیتال را مدیریت و هدایت کند.

ریاست این کارگروه بر عهده وزیر ارتباطات است و دیگر اعضای این کارگروه عبارتند از: سیداحسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی به‌عنوان دبیر؛ سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ حجت عبدالملکی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی؛ امیر آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و علی صالح‌آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی به‌عنوان عضو کارگروه.

توسعه زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال، برطرف کردن موانع و شتاب بخشی زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال، حمایت از پلتفرم‌های کسب‌وکار دیجیتال و توسعه فناوری‌های سخت‌افزاری، توسعه مهارت‌های لازم در حوزه اقتصاد دیجیتال و برطرف کردن موانع پلتفرم‌های ایرانی و استارتاپ‌ها ازجمله کارکردهای این کارگروه به شمار می‌آید.

پیش‌تر وزیر ارتباطات تشکیل این کارگروه را راهی برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان و برطرف شدن کسب و کارها عنوان کرده بود. به نظر می‌رسد این کارگروه به همراه کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس که «مجتبی توانگر» ریاست آن را بر عهده دارد، بتوانند با تعامل با یکدیگر به مشکلات و چالش‌های کسب و کارها کمک کنند.

کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال موظف است گزارش عملکرد ماهانه خود را به رئیس جمهور ارائه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی