ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

استفاده از زندانی‌ها برای تولید کامیون؛ راهکار روس‌ها برای حل مشکل کمبود کارگر

روس‌ها بعضا روش‌های عجیب و غریبی را برای حل مشکلات خود پیدا می‌کنند. در یکی از آخرین موارد این چنینی، کمپانی کاماز برای جبران مشکل کمبود کارگر به روشی متفاوت رو آورده و قصد دارد ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۸ دی ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۹

روس‌ها بعضا روش‌های عجیب و غریبی را برای حل مشکلات خود پیدا می‌کنند. در یکی از آخرین موارد این چنینی، کمپانی کاماز برای جبران مشکل کمبود کارگر به روشی متفاوت رو آورده و قصد دارد از زندانی‌ها برای تولید محصولات خود کمک بگیرد. البته این موضوع هنوز قطعی نشده و مدیران فعلا کاماز در حال بررسی آن هستند.

پایگاه خبری رویترز از قول مدیرعامل کاماز یعنی سرگی کوگوگین (Sergei Kogogin) گزارش کرده استفاده از زندانی‌ها به عنوان نیروی کار توسط سرویس فدرال زندان‌های روسیه توسعه یافته و این شرکت چگونگی اجرای آن را ارزیابی می‌کند. بر اساس گزارش این پایگاه خبری، کاماز به حدود ۴۰۰۰ کارگر در کارخانه‌های خود واقع در نابرژنیه چلنی نیاز دارد.

نکته عجیب اینکه کاماز پیش از این کارگران مهاجری را از کشور ازبکستان جذب کرده، اما ظاهرا تعداد آنها کافی نبوده و مشکل کمبود پرسنل در این شرکت کماکان به قوت خود باقی است. این مشکل که علاوه بر کاماز، گریبانگیر چند شرکت روسی دیگر نیز شده، ناشی از محدودیت‌های شیوع جهانی ویروس کرونا است.

این محدودیت‌ها باعث شده شماری از مهاجران روسیه را ترک کنند که آن هم به نوبه خود مشکل کمبود کارگر را در پی داشته است. این عوامل دست به دست هم داده تا سرویس فدرال زندان‌های روسیه، کار کشیدن از زندانی‌ها برای حل مشکل کمبود کارگر را پیشنهاد دهد.

هنوز مشخص نیست که آیا کاماز واقعا افراد زندانی را وارد خطوط تولید خود خواهد کرد یا خیر. اگر پاسخ مثبت باشد، به احتمال زیاد این مسئله به مذاق شرکت دایملر اصلا خوش نخواهد آمد. بد نیست بدانید که این کمپانی آلمانی ۱۵ درصد از سهام کاماز را در اختیار دارد. موضوع دیگر اینکه استفاده از زندانیان در خطوط تولید یک خودروساز و کار کشیدن اجباری از آنها، ممکن است از نظر کیفیت ساخت مشکلاتی به بار آورده و چالش‌های دیگری را ایجاد کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی