ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ایلان ماسک: ربات تسلا می‌تواند شخصیت منحصر به فرد خود را داشته باشد

ایلان ماسک در نظر دارد تا «ربات تسلا» چیزی بیشتر از یک ربات انسان‌نما باشد که می‌تواند وظایف را انجام دهد. طبق گفته‌های او، ظاهرا باید منتظر نوعی ربات باشیم که شخصیت منحصر به‌فرد خود ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۵

ایلان ماسک در نظر دارد تا «ربات تسلا» چیزی بیشتر از یک ربات انسان‌نما باشد که می‌تواند وظایف را انجام دهد. طبق گفته‌های او، ظاهرا باید منتظر نوعی ربات باشیم که شخصیت منحصر به‌فرد خود را به همراه دارد و می‌تواند به عنوان همراه انسان‌ها معرفی شود.

ربات تسلا مانند C3PO یا R2D2 خواهد بود

C3PO و R2D2 در جنگ ستارگان

ماسک با حضور در پادکست «لکس فریدمن» توضیحات بیشتری درباره «تسلا بات» ارائه کرد. طبق گفته‌های او، ظاهرا ربات تسلا می‌تواند مانند C3PO یا R2D2 ربات‌های معروف سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» باشد و در تمام شرایط انسان‌ها را همراهی کند. او همچنین اشاره کرد که این ربات می‌تواند در طول زمان شخصیت منحصر به‌فردی برای خود ایجاد کند و نکته مهم‌تر اینکه تمام ربات‌ها یکسان نخواهند بود.

ماسک همچنین در جریان مصاحبه خود به فریدمن توضیح داد که تسلا احتمالا تا پایان سال ۲۰۲۲ نمونه اولیه رباتش را ارائه خواهد کرد. او در این پادکست توضیح داد:

هرچند این موضوع دقیقا در دستورالعمل ماموریت اصلی تسلا مبنی بر سرعت بخشیدن به گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر جایی ندارد، اما ساخت یک ربات انسان‌نما که قادر به تعامل با محیط زیست و کمک به انسان‌ها به روش‌های مختلفی باشد، برای جهان بسیار مهم است.

ربات تسلا

ماسک تاکنون بارها اعلام کرده که هدف اولیه ربات این کمپانی کاهش کارهای تکراری استرس‌زا برای انسان‌ها خواهد بود. همچنین ماسک در گذشته به موضوع کمبود نیروی کار در آینده اشاره کرده بود و ادعا داشت که این مشکل توسط ربات‌هایی مانند تسلا بات حل می‌شوند.

اوایل سال جاری، مدیرعامل تسلا در جریان رویداد «AI Day» ماکتی از ربات انسان‌نما تسلا بات را به نمایش گذاشت و در آن زمان ادعا کرد که که این دستگاه در سال ۲۰۲۲ در دسترس خواهد بود. از طرفی دیگر شرکت‌هایی مانند Hanson Robotics و Boston Dynamics برای چندین دهه در این حوزه کار کرده یا آمازون، اپل، گوگل، سامسونگ و ده‌ها غول فناوری دیگر در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Amir Mohseni
    Amir Mohseni | ۱۰ دی ۱۴۰۰

    قیمتش چند😂

  • سبحان
    سبحان | ۱۰ دی ۱۴۰۰

    رباتش بیشتر ترسناکه تا کاربردی :/

مطالب پیشنهادی