ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دکمه چرخان دیجیتال اپل واچ با سنسورهای اپتیکال جایگزین می‌شود؟

یکی از ویژگی‌های اصلی اپل واچ، دکمه چرخان دیجیتال این ساعت هوشمند است که کاربران به وسیله آن و بدون نیاز به لمس نمایشگر می‌توانند از رابط کاربری آن استفاده کنند. با این وجود به ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

یکی از ویژگی‌های اصلی اپل واچ، دکمه چرخان دیجیتال این ساعت هوشمند است که کاربران به وسیله آن و بدون نیاز به لمس نمایشگر می‌توانند از رابط کاربری آن استفاده کنند. با این وجود به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد آن را با فناوری دیگری جایگزین کند چرا که کوپرتینویی‌ها پتنت جدیدی را به ثبت رسانده‌اند که در محل این دکمه، سنسورهای اپتیکال را نشان می‌دهد.

طبق گزارش «Patently Apple»، دفتر پتنت ایالات متحده آمریکا اطلاعات یک پتنت جدید اپل را منتشر کرده که در آن نحوه جایگزینی دکمه چرخان دیجیتال با سنسورهای اپتیکال را نشان می‌دهد که می‌تواند ژست‌های کاربر را تشخیص دهد.

دکمه چرخان دیجیتال از اپل واچ حذف می‌شود؟

این پتنت که «ساعت با سنسور اپتیکال برای ورودی کاربر» نام دارد، نشان می‌دهد که کاربر می‌تواند به وسیله سنسورهای جدید، درون رابط کاربری حرکت کند. در حقیقت اپل با حذف دکمه چرخان، تعداد قطعات متحرک را کاهش می‌دهد، اما روی تجربه کاربری افراد تاثیر منفی نمی‌گذارد.

اپل واچ

اپل در توضیح این پتنت گفته که حذف دکمه چرخان دیجیتال نه تنها مقاومت اپل واچ را افزایش می‌دهد، بلکه فضای بیشتری را در اختیار کوپرتینویی‌ها قرار می‌دهد تا بتوانند به سراغ سنسورهای جدید یا یک باتری بزرگتر بروند:

«برای مثال کاربر می‌تواند با حرکت و ژست‌ها در نزدیکی قطعه ورودی، بخش‌های مختلف ساعت را کنترل کند و این قطعه قادر به شناسایی حرکات کاربر خواهد بود. ژست‌های کاربر بطور مستقیم توسط سیستم‌های اپتیکال درون قطعه ورودی شناسایی می‌شود که نتیجه‌اش کاهش چندین قطعه متحرک و دستیابی به فضای بیشتر برای استفاده بهینه‌تر خواهد بود.»

از آنجایی که دکمه دیجیتال چرخان از یک سنسور الکتریکی قلب برای قابلیت ECG بهره می‌برد، در این پتنت سنسورهای اپتیکال جدیدی وجود دارند که می‌توانند ضربان قلب، نرخ تنفس، سطح اکسیژن خون، فشار خون و موارد دیگر را اندازه‌گیری کنند. این قابلیت‌ها با شایعات مبنی بر افزایش قابلیت‌های سلامتی اپل واچ در سال ۲۰۲۲ در یک راستا قرار می‌گیرند.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که تمام پتنت‌ها بطور تجاری مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بنابراین تضمینی برای جایگزینی دکمه چرخان دیجیتال با سنسورهای اپتیکال وجود ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی