ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
تکنولوژی

هشدار سامسونگ : محدودیت‌های جدید کرونایی مشکلاتی را در تولید تراشه ایجاد می‌کند

سامسونگ الکترونیکس و مایکرون تکنولوژی، از جمله بزرگترین تولیدکنندگان تراشه‌های حافظه در جهان، هشدار دادند که محدودیت‌های سختگیرانه مربوط به کرونا شهر شیان (یا شی‌آن) چین می‌تواند فعالیت پایگاه‌های تولید تراشه آن‌ها در این منطقه ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

سامسونگ الکترونیکس و مایکرون تکنولوژی، از جمله بزرگترین تولیدکنندگان تراشه‌های حافظه در جهان، هشدار دادند که محدودیت‌های سختگیرانه مربوط به کرونا شهر شیان (یا شی‌آن) چین می‌تواند فعالیت پایگاه‌های تولید تراشه آن‌ها در این منطقه را مختل کند.

قرنطینه شهر چینی به دلیل شیوع گونه جدید ویروس کرونا، تاثیر بیشتری روی زنجیره‌های تامین قطعات و تراشه جهانی خواهد گذاشت که این امر مشکلات فعلی صنایع جهان را افزایش خواهد داد. مایکرون در این رابطه توضیح می‌دهد که محدودیت‌های به وجود آمده، می‌تواند باعث تاخیر در تامین تراشه‌های حافظه DRAM شود که به طور گسترده در دیتاسنترها استفاده می‌شوند.

علاوه بر این، مایکرون معتقد است که محدودیت‌های سختگیرانه‌ای که از اوایل ماه جاری اجرایی شده، منجر به کاهش تعداد کارمندان و کارکنان در محل تولید خواهد شد.

امیکرون یک بار دیگر تولیدات سامسونگ را با مشکل روبرو می‌کند

سامسونگ

سامسونگ الکترونیکس هم اعلام کرد که به طور موقت برنامه‌های عملیاتی کارخانه‌های تولیدی خود در شیان را اصلاح خواهد کرد که این امر روی تولید تراشه‌های حافظه فلش NAND مورد استفاده برای ذخیره‌سازی داده‌های دیتاسنترها، گوشی‌ها و سایر ابزارهای فناوری تاثیرگذار خواهد بود.

با این وجود طبق گزارش رسانه‌های چینی ظاهرا تاسیسات نیمه‌هادی سامسونگ در شهر شیان چین همچنان بدون مشکل به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما در صورت شیوع گونه جدید ویروس کرونا یعنی امیکرون احتمالا کاهش جزئی در تولید آن‌ها به وجود خواهد آمد.

TrendForce توضیح داد که هر گونه تغییر در برنامه کارخانه‌های تولیدی شیان سامسونگ می‌تواند روی تولیدکنندگان موبایل و نوت بوک نیز تاثیرگذار باشد، اما خاطرنشان کرد که با وجود سطح موجودی نسبتا بالا سامسونگ، تولیدکنندگان در کوتاه مدت مشکلی نخواهند داشت.

مقامات چینی در راستای تلاش پکن برای مهار فوری ویروس کرونا، محدودیت‌های سختی برای ورود یا خارج شدن از شیان اعمال کرده‌اند. طبق گزارش‌های ثبت شده، شیان با ثبت بیش از ۱۱۰۰ مورد ابتلا در هنگام آخرین شیوع، در بین تمام شهرهای چین بیشتری میزان را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی