ساخت دستگاه تصفیه هوا با قطعات بازیافتی خودروی برقی Ioniq 5 هیوندای [تماشا کنید]

ساخت دستگاه تصفیه هوا با قطعات بازیافتی خودروی برقی Ioniq 5 هیوندای [تماشا کنید]

هر خودرویی قبل از اینکه ساخته شود و با نمونه نهایی و تجاری‌اش روبه‌رو شویم، بطور آزمایشی به تولید می‌رسد و با نمونه پیش تولید و اولیه آن روبه‌رو می‌شویم. حالا هیوندای تصمیم گرفته یک نمونه اولیه خودروی برقی Ioniq 5 را بازیافت کند و از قطعات آن برای ساخت یک دستگاه تصفیه هوای غول پیکر بهره بگیرد.

طبق ویدیویی که از سوی هیوندای در یوتیوب منتشر شده، این نمونه از خودروی برقی Ioniq 5 برای اطمینان از امنیت خریداران در مدل نهایی، مورد تست‌های بی‌شماری قرار گرفته است. به گفته کره‌ای‌ها، این خودرو برای بیش از یکسال تحت آزمایش‌های مختلفی مانند سیستم هشدار صوتی خودرو، تنظیم صدا و صدای تونل باد قرار گرفته بود.

ساخت تصفیه هوا با قطعات خودروی برقی Ioniq 5

در این ویدیو، تمام قطعات از خودروی برقی هیوندای جدا می‌شوند و سپس با استفاده از همین قطعات، دستگاه کاملا متفاوتی طراحی می‌شود. مهندسان هیوندای از بسیاری از قطعات این خودرو مانند فن خنک‌کننده، پنل‌های درب، چراغ‌های LED، واحد سرگرمی و اطلاعات و فیلتر استفاده کردند.

مهندسان هیوندای یک رینگ 20 اینچی آلیاژی خودروی برقی Ioniq 5‌ را به عنوان بخش بالایی قاب دستگاه تصفیه هوا استفاده کردند. این دستگاه تصفیه هوا از آنجایی که با قطعات خودرو ساخته شده، ابعاد بزرگی دارد اما از برند مخصوص به خودش و حرفه‌ای هم بهره می‌برد. در حقیقت با یک تصفیه‌کننده هوای غول‌پیکر روبه‌رو هستیم که شبیه اسپیکر هم به نظر می‌رسد.

اگرچه در حال حاضر بسیاری از بخش‌های خودرو مانند باتری‌ها را می‌توان بازیافت کرد، اما ساخت یک دستگاه کاملا جدید با محصولی که برای آزمایش‌ها مورد استفاده قرار گرفته، ایده جذابی به نظر می‌رسد.

بنابراین شاید بتوان روزی از خودروهایی که دیگر استفاده‌ای ندارند مانند نمونه‌های اولیه، برای ساخت دستگاه‌های کاملا جدید استفاده کرد تا آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato