ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
تکنولوژی

به دنبال قرارداد اپل با دولت چین، شرکت Luxshare احتمالا جایگزین فاکسکان می‌شود

ظاهرا اپل وابستگی خود به برخی شرکت‌های تامین‌کننده چینی از جمله Luxshare را افزایش داده است که این امر به مرور زمان باعث می‌شود تا فاکسکان دیگر تامین‌کننده اصلی غول فناوری مستقر در کوپرتینو نباشد. ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

ظاهرا اپل وابستگی خود به برخی شرکت‌های تامین‌کننده چینی از جمله Luxshare را افزایش داده است که این امر به مرور زمان باعث می‌شود تا فاکسکان دیگر تامین‌کننده اصلی غول فناوری مستقر در کوپرتینو نباشد.

در اوایل ماه دسامبر گزارشی منتشر شده بود که توضیح می‌داد اپل با انجام نوعی معامله محرمانه با دولت چین قصد دارد روی شرکت‌های داخلی آن سرمایه‌گذاری کند. اکنون در گزارش جدیدی، جزئیات بیشتری درباره تصمیم غول فناوری مشخص شده است. همانطور که در این گزارش توضیح داده شده، کوپرتینویی‌ها بخش بیشتری از زنجیره تامین خود را به شرکت‌های مستقر در چین واگذار کرده‌اند و ظاهرا «تیم کوک»، مدیرعامل این غول فناوری قصد دارد به تعهد خود مبنی بر کمک به پکن در گسترش صنعت فناوری خود عمل کند.

حمایت اپل از شرکت‌های داخلی چین

برای مثال، یک سال پس از انجام این معامله، اپل از شرکت Luxshare برای مونتاژ دستگاه‌های ایرپاد خود استفاده کرد. از طرفی دیگر، این امر به تسلط شرکت‌های مستقر در تایوان در زنجیره مونتاژ اپل پایان داده است.

The Information در گزارش خود، از معامله با Luxshare به عنوان یک «نقطه عطف» برای اپل و چین یاد می‌کند، زیرا باعث می‌شود شرکت چینی در بالاترین سطح تامین‌کنندگان این شرکت که مونتاژ و بسته‌بندی کالاهای مصرفی نهایی آن‌ها است، قرار بگیرد.

نکته مهم دیگر اینکه Luxshare هم اکنون از نظر ارزش بازار موفق شده تا از فاکسکان پیشی بگیرد و حتی می‌تواند در آینده به عنوان یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان اپل، شرکت تایوانی را شکست دهد. در همین حال، گزارش شده است فاکسکان که از سرعت رشد شرکت چینی به شدت نگران شده، تیمی را برای بررسی درباره آن‌ها تشکیل داده است.

همچنین به گزارش The Information، قرارداد سرمایه‌گذاری 275 میلیارد دلاری بین اپل و چین علاوه بر اینکه به نفع پکن است، راهی برای کوپرتینویی‌ها محسوب می‌شود تا هزینه‌های خود را کاهش دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۱۲ دی ۱۴۰۰

    من موندم این اپل چجوری با حکومت چین کنار اومده که خیلی راحت به بازارش دسترسی داره. این حکومت به شرکت های خودش هم رحم نمیکنه اگه یکم بد همکاری کنن.

مطالب پیشنهادی