ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ناکامی مایکروسافت در عمل به وعده‌اش: عدم انتشار اندروید 11 برای سرفیس دوئو در 2021

مایکروسافت قصد داشت تا پایان سال 2021 به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید 11 را برای سرفیس دوئو منتشر کند. اکنون به صورت رسمی وارد سال 2022 شده‌ایم و همچنان خبری از به‌روزرسانی نرم‌افزاری این دستگاه نیست. ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

مایکروسافت قصد داشت تا پایان سال 2021 به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید 11 را برای سرفیس دوئو منتشر کند. اکنون به صورت رسمی وارد سال 2022 شده‌ایم و همچنان خبری از به‌روزرسانی نرم‌افزاری این دستگاه نیست.

مایکروسافت در سپتامبر گذشته اعلام کرده بود: «ما همچنان متعهدیم تا برای سرفیس دوئو به‌روزرسانی‌های جدیدی ارائه کنیم و تلاش داریم تا قبل از پایان سال جاری اندروید 11 را برای کاربران فعلی خود ارائه کنیم.» با این وجود در حالی که بسیاری از کاربران امیدوار بودند تا نسخه بعدی سیستم عامل گوگل برای آن‌ها ارائه شود، ردموندی‌ها هنوز به هدف خود دست پیدا نکرده‌اند.

عدم تحقق وعده مایکروسافت برای سرفیس دوئو

سرفیس دوئو

همانطور که Windows Central در گزارش خود توضیح می‌دهد، هرچند مایکروسافت نتوانست به وعده خود عمل کند، اما در گذشته اتفاق مشابهی از سوی سایر تولیدکنندگان نیز رخ داده است. مطابق معمول، گوگل در ابتدا دستگاه‌های خود را به سرعت به‌روزرسانی می‌کند و فرآیند انتشار آپدیت برای نسخه‌های بعدی ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

همین امر در اندروید 12 نیز دنبال می‌شود و در حالی که گوشی‌های پیکسل زودتر به‌روزرسانی آن را دریافت کرده بودند، دستگاه‌های دیگری مانند گلکسی S21 کمی دیرتر به‌روزرسانی سیستم عامل جدید گوگل را دریافت کردند.

هرچند در برخی گزارش‌ها عنوان شده بود که اندروید به عنوان یک سیستم عامل برای دستگاه‌هایی مانند سرفیس دوئو مناسب نیست و به همین دلیل عرضه آن می‌تواند کمی طول بکشد، اما کاربران این دستگاه از زمان عرضه اولیه در 15 ماه پیش به‌روزرسانی مهمی دریافت نکرده‌اند که نکته ناامیدکننده مهمی محسوب می‌شود.

در نهایت باید به این نکته امیدوارانه توجه کرد که Windows Central از منابع خود نقل کرده است که «به‌روزرسانی اندروید 11 برای سرفیس دوئو انجام شده است و زمانی که توسط گوگل و AT&T تایید شود، عرضه خواهد شد.» با این وجود می‌توان انتظار داشت تا در روزهای آینده گزارش‌های تکمیلی بیشتری در این رابطه منتشر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی