ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

طرح نیکوکاری در باشگاه مشتریان اسنپ: کمک به مادران کم‌برخوردار با امتیازهای اسنپ کلاب

اسنپ با اعلام اینکه توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مادران کم‌برخوردار ساکن در روستاهای اطراف تهران را در دستور کار قرار داده، از آغاز طرح «کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار»، به عنوان چهارمین طرح نیکوکاری ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۵

اسنپ با اعلام اینکه توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مادران کم‌برخوردار ساکن در روستاهای اطراف تهران را در دستور کار قرار داده، از آغاز طرح «کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار»، به عنوان چهارمین طرح نیکوکاری باشگاه مشتریان خود، خبر داد.

هدف اصلی این طرح حمایت از مادران کم‌برخودار ساکن روستاهای اطراف تهران (خاورشهر، محمودآباد و غنی‌آباد) است که با همکاری موسسه خیریه «حمایت از کودکان بی‌پناه کمک» اجرایی می‌شود. 

اسنپ از فروردین ماه سال جاری به واسطه مسئولیت اجتماعی خود بخش نیکوکاری را به باشگاه مشتریانش اضافه کرده است. کاربران اسنپ در این بخش می‌توانند با استفاده از امتیازهای خود در طرح‌های نیکوکاری مشارکت کنند. در طرح «کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار» کاربران اسنپ می‌توانند با اهدای ۲۰۰۰ امتیاز خود در این کار خیر مشارکت کنند. به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز معادل ۴ هزار تومان از سوی اسنپ به خیریه «کمک» پرداخت می‌شود.

چرایی و چگونگی حمایت از مادران کم‌برخوردار

در روستاهای محمودآباد، غنی آباد و در کوره‌های آجرپزی خاورشهر ساکنان مختلفی از اقوام ایرانی و افغانستانی در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی به سرمی‌برند. طی چند سال اخیر، به دلیل تحولات صنعتی، استفاده از آجر در ساخت‌وساز کاهش پیدا کرده و به تناوب آن تعداد زیادی از کوره‌های آجرپزی غیرفعال شده‌اند.

کارگران این منطقه از سویی نگران از دست دادن شغل خود هستند و از سوی دیگر بحران قاچاق و مواد مخدر بسیاری از مردان را در این منطقه درگیر کرده است. تمام این شرایط دست به دست هم داده‌اند تا مادران زیادی در این روستاها به تنهایی و با شرایط سخت اقتصادی بار پرورش کودکان خود را به دوش بکشند. 

اسنپ با همکاری موسسه خیریه «کمک» قصد دارد با اجرای طرح اشتغال‌زایی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دارای کودک در این مناطق زمینه‌ای برای آموزش و تولید کالاهای بافتنی فراهم کند. همچنین این زنان می‌توانند تولیدات خود را در بازارچه‌های خیریه «کمک» به فروش برسانند.

با این روش زنان سرپرست خانوار در صورت بیکاری ناشی از عدم تولید آجر و یا در مواقع فراغت می‌توانند ضمن فراگیری آموزش بافت، مواد اولیه‌ مورد نیاز را در محل زندگی خود تحویل گرفته و به صورت هفتگی با هر بار مراجعه نماینده خیریه کالای بافته‌شده را تحویل و  حقوق خود را بر مبنای مقدار کار بافته‌شده دریافت کنند. در اجرای این طرح، گروه هدف بدون تردد و خروج از محل زندگی خود مشغول به کار ‌می‌شوند و دستمزد کار خود را دریافت می‌کنند. 

گفتنی است، موسسه خیریه کمک به عنوان یک سازمان مردم نهاد مستقل، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی که خود را موظف به دفاع همه جانبه از حقوق کودکان محروم می‌داند از سال ۱۳۹۳ آغاز به کار کرده و در زمینه تأمین نیازهای اساسی (مادی و معنوی) کودکان و سرپرستان آن‌ها فعالیت می‌کند.

نحوه مشارکت در طرح کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار

برای مشارکت در طرح نیکوکاری جدید اسنپ کافی است به بخش «اسنپ‌کلاب» در اپلیکیشن بروید و در دسته‌بندی «نیکوکاری» طرح «کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار» را انتخاب کنید. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز ۴ هزار تومان به حساب موسسه‌ «کمک» برای اجرای این طرح واریز می‌کند. کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت، حمایت از تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان و تامین هزینه‌های درمان کودکان بستری طرح‌های دیگر اسنپ در بخش نیکوکاری بوده که با استقبال زیاد کاربران این اپلیکیشن مواجه شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی