ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

تسلا مدل 3 پر فروش ترین خودروی برقی اروپا در سال 2021 میلادی شد

تسلا مدل 3 به احتمال بسیار زیاد پر فروش‌ترین خودروی برقی بازار خودروی اروپا در سال 2021 میلادی خواهد بود. در حال حاضر بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه JATO Dynamics از ماه ژانویه ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۲۰:۳۰

تسلا مدل 3 به احتمال بسیار زیاد پر فروش‌ترین خودروی برقی بازار خودروی اروپا در سال 2021 میلادی خواهد بود.

در حال حاضر بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط موسسه JATO Dynamics از ماه ژانویه تا نوامبر سال 2021 میلادی تسلا در حدود 112،687 دستگاه مدل 3 به فروش رسانده است.

رتبه بعدی به فولکس واگن ID 3 تعلق دارد که توانسته 62،467 دستگاه به فروش برساند. فولکس واگن پس از معرفی ID 3 با چالش ویروس کرونا مواجه شد و تمامی برنامه های عرضه انبوه آن را دچار مشکل کرد.

رتبه سوم نیز به رنو زویی تعلق دارد که فروشی برابر با 60،362 دستگاه را در سال 2021 تجربه کرد. این رقم کاهش 28 درصدی به نسبت سال قبل میلادی است.

تسلا مدل 3 به یک موفقیت مهم دیگر نیز دست پیدا کرد که آن کنار زدن رقبای بنزین سوز خود در بخش فروش بود. مدل 3 در ماه سپتامبر از هر دو خودروی پر فروش بنزینی یعنی فولکس واگن گلف و رنو کلیو نیز فروش بیشتری را تجربه کرد.

مدل Y نیز فروش 18،036 دستگاهی را در سال جاری ثبت کرد که انتظار می‌رود سال آینده رکوردهای فروش را در بخش خودروهای کراس اور سایز کوچک جا به جا کند.

در ماه نوامبر 26 درصد بازار فروش خودرو در سرتاسر اروپا مربوط به خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی بوده است.

با وقوع کمبود تراشه در صنعت خودروسازان با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. زیرا اتحادیه اروپا در صورت عدم کاهش گازهای گلخانه‌ای محصولات خودروسازان، آنها را با جریمه های سنگین رو به رو می‌کند.

در حال حاضر بازار خودرو و مشتریان با 3 تهدید عمده یعنی گسترش ویروس کرونا، کمبود تراشه و قوانین سخت گیرانه زیست محیطی طرف هستند و به نظر می‌رسد که این 3 پاشنه آشیل آینده بازار خودرو باشد.

پیش از این نیز در مطلبی به لیست 10 خودروی پر فروش بازار خودروی اروپا پرداخته بودیم که می توانید این مطلب را از اینجا مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی