ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سونی از دوربین Bravia Cam با قابلیت تشخیص فاصله کاربر تا تلویزیون رونمایی کرد

یکی از گجت‌های عجیب سونی که برای CES 2022 معرفی شده Bravia Cam نام دارد؛ دوربینی که با تلویزیون‌های پیشرفته این شرکت به بازار می‌آید و البته به‌صورت جداگانه نیز قابل خرید است. این دوربین ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۵

یکی از گجت‌های عجیب سونی که برای CES 2022 معرفی شده Bravia Cam نام دارد؛ دوربینی که با تلویزیون‌های پیشرفته این شرکت به بازار می‌آید و البته به‌صورت جداگانه نیز قابل خرید است. این دوربین می‌تواند حضور شما را درون اتاق احساس کرده، فاصله شما با دستگاه را تشخیص دهد و بر این اساس کارهای مختلفی انجام دهد.

دوربین عجیب Bravia Cam به شما اجازه می‌دهد تلویزیون‌های 2022 سونی را از طریق ژست‌های حرکتی کنترل کنید. به عبارت دیگر، می‌توانید کارهایی مثل خاموش کردن تلویزیون یا تنظیم حجم صدا را با تکان دادن دستان خود در هوا انجام دهید.

یکی از ویژگی‌های عجیب این دوربین قابلیت تشخیص فاصله است که در صورت فعال‌سازی می‌تواند فاصله افراد با تلویزیون را تشخیص دهد. این قابلیت می‌تواند برای کودکان مفید باشد و اگر فرد فاصله خود را با تلویزیون بیشتر نکند، صفحه سیاه می‌شود.

‌دوربین Bravia Cam با توجه به فاصله شما خودش را تنظیم می‌کند

ویژگی جذاب بعدی قابلیت انطباق با فاصله مخاطب است؛ یعنی اگر فرد فاصله زیادی با تلویزیون داشته باشد، صدا و روشنایی صفحه به‌صورت خودکار زیاد می‌شود. این دستگاه حتی می‌تواند زاویه مخاطب با تلویزیون را تشخیص دهد و در صورت لزوم قدرت کانال‌های صوتی سمت چپ و راست دستگاه را تغییر دهد.

دوربین Bravia همچنین قادر است حضور شما در اتاق را احساس کند. بنابراین اگر ناگهان کاری برای شما پیش بیاید، اتاق را ترک کنید و تا مدتی به آن‌ها برنگردید، روشنایی صفحه کاهش پیدا می‌کند تا انرژی کمتری مصرف شود. بازه زمانی خروج از اتاق می‌تواند از یک دقیقه تا یک ساعت توسط کاربر تنظیم شود.

متاسفانه همه قابلیت‌های Bravia Cam در ابتدای عرضه در دسترس کاربران نخواهد بود. سونی وعده داده که از طریق یک آپدیت فرم‌ور این ویژگی‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد. این شرکت یک سوئیچ فیزیکی هم روی دوربین گذاشته که خود دوربین و میکروفن آن را غیرفعال می‌کند تا از نظر حریم خصوصی نگرانی وجود نداشته باشد. به‌علاوه، گفته شده که میکروفن فقط برای تماس‌های ویدیویی استفاده می‌شود و همیشه فعال نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی