هیوندای با ربات اسپات بوستون داینامیکس، مریخ را به متاورس می‌آورد [تماشا کنید]

هیوندای با ربات اسپات بوستون داینامیکس، مریخ را به متاورس می‌آورد [تماشا کنید]

زمانی که هیوندای شرکت بوستون داینامیکس را خرید، می‌دانستیم که این شرکت برنامه‌های بزرگی در سر دارد، ولی احتمالا هیچ‌کس فکر نمی‌کرد یک روز این ایده مطرح شود که ربات اسپات بوستون داینامیکس به مریخ فرستاده شود و شرایط سیاره سرخ را از طریق متاورس برای انسان‌های روی کره زمین شبیه‌سازی کند.

شرکت کره‌ای هیوندای در نمایشگاه CES 2022 از ایده‌ای برای کنار زدن مرزهای فضا، زمان و فاصله با کمک ربات‌ها رونمایی کرد. این شرکت می‌گوید جفت ربات‌های بوستون داینامیکس می‌توانند به نیابت از شما در دنیایی دیگر حاضر شوند و نقش چشم، گوش و پوست‌تان را در ارتباط با آن محیط ایفا کنند.

هیوندای در مراسم خود با نمایش یک ویدیو سعی کرد ایده‌اش را توضیح دهد. در این ویدیو یک پدر و دختر را می‌بینیم که از طریق متاورس به مریخ می‌روند. آن‌ها در این تجربه در واقع اطلاعات حسی خود را از طریق ربات اسپات بوستون داینامیکس که به‌صورت فیزیکی به سیاره سرخ فرستاده شده، دریافت می‌کنند. ربات اسپات در حقیقت نقش یک واسطه احساسی برای انتقال داده‌های واقعی مریخ به کاربران را ایفا می‌کند.

هیوندای ربات‌ها را به واسط احساسی ما تبدیل می‌کند

ربات بوستون داینامیکس می‌تواند از طریق حسگرها و دوربین‌های خود دریافت دقیقی از شرایط محیطی مریخ از جمله دما، طوفان‌ها و البته چشم‌اندازی سطحی سیاره داشته باشد و چنین شرایطی را در دنیای متاورس ایجاد کند. سپس کاربر وارد این محیط مجازی شده و از طریق فناوری‌هایی که البته هنوز به وجود نیامده‌اند صخره‌ها، ماسه‌ها و طوفان‌های سیاره سرخ را لمس و احساس کند.

«چنگ سونگ»، مدیر هیوندای موتور گروپ می‌گوید: «ربات‌ها با فراتر رفتن در ارائه یک تجربه نیابتی و از راه دور در دنیای متاورس، به دنباله‌ای از حواس فیزیکی ما تبدیل می‌شوند و اجازه می‌دهند زندگی روزانه‌مان را بازتعریف و غنی‌تر کنیم.»

مثال دیگری که از سوی این خودروساز کره‌ای مطرح شده مربوط به تعامل با حیوانات خانگی است. هیوندای می‌گوید در آینده می‌توان از ربات‌ها برای ارتباط از راه دور با حیوانات خانگی استفاده کرد، به آن‌ها غذا داد یا حتی آن‌ها را در آغوش گرفت. این فناوری به ویژه در زمان‌هایی که فرد به سر کار یا مسافرت می‌رود بسیار مفید خواهد بود.

این که هیوندای دقیقا چگونه می‌خواهد این فناوری‌ها را پیاده‌سازی کند، هنوز مشخص نشده اما به نظر می‌رسد که ایده آن‌ها در جهانی فارغ از محدودیت‌های فعلی هدست‌های واقعیت مجازی (VR) امکان‌پذیر خواهد شد. این شرکت فعلا می‌خواهد به ما بفهماند که ربات‌ها در آینده فضاهای متاورسی چه نقشی ایفا می‌کنند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato