ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قزاقستان
تکنولوژی

کاهش 13 درصدی هش‌ریت بیت کوین به دنبال قطع شدن اینترنت قزاقستان

ناآرامی‌های داخلی کشور قزاقستان و قطع شدن اینترنت این کشور تاثیرات منفی روی استخراج رمزارز داشته و باعث کاهش 13 درصدی نرخ هش‌ریت بیت کوین شده است. قزاقستان که از نظر نرخ هش‌ریت استخراج بیت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

ناآرامی‌های داخلی کشور قزاقستان و قطع شدن اینترنت این کشور تاثیرات منفی روی استخراج رمزارز داشته و باعث کاهش 13 درصدی نرخ هش‌ریت بیت کوین شده است.

قزاقستان که از نظر نرخ هش‌ریت استخراج بیت کوین دومین کشور بزرگ جهان محسوب می‌شود، روز گذشته به دلیل افزایش شدید قیمت سوخت، ناآرامی‌های سیاسی بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. در نتیجه این مشکلات، ابتدا کابینه ریاست کشور مجبور به استعفا شد و سپس شرکت مخابراتی دولتی «قزاق تلکام» اینترنت کشور را به طور کلی قطع کرد که این امر باعث شد فعالیت شبکه در قزاقستان نسبت به حد معمول روزانه خود 2 درصد کاهش پیدا کند.

تمام این مشکلات در ادامه ضربه شدیدی به روند استخراج بیت کوین کشور وارد کرد. طبق داده‌های ارائه شده توسط وب‌سایت YCharts.com نرخ هش‌ریت کلی شبکه بیت‌کوین در ساعاتی پس از قطع شدن اینترنت 13.4 درصد کاهش پیدا کرد و از حدود 205 هزار پتاهش در ثانیه (PH/s) به 177,330 پتاهش رسید. لازم به ذکر است که این کشور 18 درصد از فعالیت هش شبکه بیت‌کوین را به خود اختصاص داده است.

قزاقستان

مشکلات کشور قزاقستان

چند روز قبل، دولت قزاقستان سقف قیمت گاز مایع مورد استفاده برای سوخت خودروها را حذف کرد تا با شرایط بازار هماهنگ شود. اما این امر باعث شد تا قیمت آن در یک شب دو برابر شود و همین موضوع باعث اعتراضات خشونت آمیز زیادی از سوی شهروندان قزاق شد.

در زمان انتشار این خبر، اینترنت قزاقستان همچنان با مشکلاتی مواجه است که در صورت تداوم می‌تواند عواقب شدیدی را به همراه داشته باشد. انجمن صنعت و بلاکچین مرکز داده قزاقستان انتظار دارد که این کشور در پنج سال آینده از فعالیت‌های استخراج قانونی رمزارز خود 1.5 میلیارد دلار (و 1.5 میلیارد دلار دیگر به صورت غیرقانونی) درآمد کسب کند.

در همین حال، قیمت پایین برق در این کشور (به طور متوسط فقط 0.055 دلار به ازای هر کیلووات ساعت) باعث شده تا نهادهای داخلی و خارجی تصمیم به راه‌اندازی فروشگاهی برای استخراج بیت کوین داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی