ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

1200 کیلومتر پیمایش برای تسلا مدل S تیونینگ شده؛ راه حل استارتاپ ONE برای توسعه نسل جدید باتری‌ها

در حال حاضر برد حرکتی خودروهای برقی یکی از نگرانی‌های اصلی مشتریان است. به همین دلیل استارتاپ ساکن میشیگان آمریکا یعنی استارتاپ ONE یک بسته باتری مخصوص نیکل کوبالت برای تسلا مدل S ساخته که ...

در حال حاضر برد حرکتی خودروهای برقی یکی از نگرانی‌های اصلی مشتریان است. به همین دلیل استارتاپ ساکن میشیگان آمریکا یعنی استارتاپ ONE یک بسته باتری مخصوص نیکل کوبالت برای تسلا مدل S ساخته که برد حرکتی آن را به 1210 کیلومتر با یک بار شارژ کامل می‌رساند.

این استارتاپ توانسته با یک بار شارژ کامل و میانگین سرعت 88 کیلومتر بر ساعت این مسافت را طی کند.

همچنین با قرار دادن این محصول آزمایشی بر روی دینامومتر و با حداکثر سرعت 88 کیلومتری در فضای آزمایشی برد حرکتی 1419 کیلومتری با آن به ثبت رسیده است.

در حال حاضر فاکتورهای اساسی از جمله آب و هوا، سرعت بالا و اتصال یدک کش به خودرو باعث می‌شود تا برد حرکتی خودروهای برقی تا 35 درصد کاهش پیدا کند.

این استارتاپ با نصب یک بسته باتری به ظرفیت 207.3 kWh به جای باتری اصلی تسلا مدل S که تنها 103.9 kWh ظرفیت دارد به این برد حرکتی بالا دست پیدا کرده است.

این بسته باتری جدید از سلول‌های کوبالت-نیکلی بهره می‌برد. در حال حاضر این استارتاپ به دنبال تجاری سازی این بسته باتری برای اتصال بر روی محصولات شرکت تسلا است.

گرچه این استارتاپ مدت زمان لازم برای شارژ این بسته باتری عظیم را نداده است.

در حال حاضر می‌دانیم که نسل جدید باتری‌های حالت جامد در راه است و به نظر می‌رسد که این باتری‌ها بتواند تحول عظیمی در زمینه برد حرکتی و کاهش هزینه ها ایجاد کند.

در حال حاضر بیشترین برد حرکتی محصولات شرکت تسلا به رقم 600 تا 700 کیلومتر در مدل‌های رده بالا می‌رسد.

این در حالی است که هنوز نسل جدید باتری‌ها در هیچ یک از محصولات خودروسازان نصب نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی