اندروید تی‌وی و گوگل تی‌وی بیش از 110 میلیون دستگاه فعال ماهانه دارند

اندروید تی‌وی و گوگل تی‌وی بیش از 110 میلیون دستگاه فعال ماهانه دارند

سیستم عامل «اندروید تی وی» که توسط گوگل برای تلویزیون‌های هوشمند مبتنی بر اندروید ساخته شده، به سرعت در حال رشد است و به گفته غول فناوری هم اکنون بیش از 110 میلیون دستگاه از آن و سیستم عامل متوقف شده «گوگل تی‌وی» پشتیبانی می‌کنند.

سخنگوی گوگل در بیانیه خود که با وب سایت 9to5Google به اشتراک گذاشته شده، آمار جدیدی را درباره سیستم عامل اندروید تی وی ارائه کرده است. مهم‌تر از همه اینکه دو سیستم عامل غول جستجوی اینترنتی برای تلویزیون‌های هوشمند، در حال حاضر بیش از 110 میلیون دستگاه فعال ماهانه دارند. هرچند در این گزارش تعداد کاربران هر پلتفرم به صورت دقیق مشخص نشده، اما نشان‌دهنده رشد قابل توجه سیستم عامل گوگل است.

مطلب پیشنهادی:مدیرعامل گوگل برای پاسخگویی درباره حالت Incognito کروم به دادگاه می‌رود مدیرعامل گوگل برای پاسخگویی درباره حالت Incognito کروم به دادگاه می‌رود
اندروید تی وی

رشد اندروید تی وی در ماه‌های اخیر

گوگل در گزارش ماه مه سال گذشته 80 میلیون دستگاه فعال را برای دو سیستم عامل خود اعلام کرده بود که با این وجود یعنی اکنون 30 میلیون دستگاه جدید نیز از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند. بخش زیادی از رشد سیستم عامل گوگل احتمالا به واسطه دانگل HDMI کروم کست با پشتیبانی از گوگل تی‌وی حاصل شده است. همچنین شرکت TCL اخیرا در نمایشگاه CES 2022 اعلام کرد که بیش از 10 میلیون تلویزیون با پشتیبانی از سیستم عامل گوگل به فروش رسانده است.

گوگل در این گزارش همچنین به تاثیر شرکای خود در این رشد اشاره کرده که شامل بیش از 170 اپراتور تلویزیون پولی (Pay TV) می‌شود که پلتفرم گوگل از سال 2018 در این زمینه محبوب بوده است. غول فناوری همچنین به همکاری خود با سازندگان برتر تلویزیون هوشمند سراسر جهان از جمله سونی، TCL و Hisense نیز اشاره می‌کند که همه آن‌ها در CES 2022 از تلویزیون‌های خود با سیستم عامل گوگل رونمایی کردند.

با این حال طبق گزارش‌های منتشر شده، Roku در سال 2021 برترین برند تلویزیون هوشمند ایالات متحده محسوب می‌شود و هرچند آمار گوگل به رشد پلتفرم آن در ایالات متحده اشاره‌ای ندارد، اما قبلا گفته شده بود که پذیرش سیستم عامل گوگل در ایالات متحده بیش از 80 درصد رشد کرده است.

مطلب پیشنهادی:۸ شرکت بزرگ که مانند فیسبوک استراتژی تغییر نام برند را در پیش گرفتند ۸ شرکت بزرگ که مانند فیسبوک استراتژی تغییر نام برند را در پیش گرفتند
نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato