ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اندروید 13 انتقال فایل‌های رسانه‌ای و اسکن کدهای QR را آسان‌تر می‌کند

بر اساس گزارش‌های جدید، اندروید 13 قابلیتی خواهد داشت که اجازه می‌دهد با ضربه زدن یا نزدیک کردن دستگاه امکان انتقال فایل‌های رسانه‌ای را داشته باشید. همچنین قابلیت اسکن کدهای QR آسان‌تر شده و گزینه ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

بر اساس گزارش‌های جدید، اندروید 13 قابلیتی خواهد داشت که اجازه می‌دهد با ضربه زدن یا نزدیک کردن دستگاه امکان انتقال فایل‌های رسانه‌ای را داشته باشید. همچنین قابلیت اسکن کدهای QR آسان‌تر شده و گزینه آن به صفحه قفل آمده است.

قابلیت اول که توسط وب‌سایت Android Police کشف شده، قابلیتی موسوم به Media TTT است که TTT از عبارت Tap to Transfer گرفته شده است. در یکی از دو تصویری که از این قابلیت منتشر شده می‌بینیم که در بالای صفحه عبارت Move closer to play on DEMO دیده می‌شود. تصویر دوم هم عبارت Playing on DEMO را به همراه دکمه Undo نشان می‌دهد.

دکمه Undo احتمالا برای زمانی در نظر گرفته شده که به صورت اتفاقی به یک بلندگو نزدیک می‌شوید ولی نمی‌خواهید آهنگ شما روی بلندگو پخش شود. متاسفانه فعلا اطلاعات بیشتری درباره این قابلیت در دسترس نیست. با این حال، شاید با قابلیتی شبیه Hand off Audio در بلندگوی هوشمند هوم‌پاد اپل روبرو باشیم. این قابلیت اجازه می‌دهد آیفون یا آیپاد تاچ را نزدیک هوم‌پاد کنید و آهنگ خود را از طریق بلندگو بشنوید.

این احتمال داده می‌شود که گوگل قابلیت مذکور را به کارکردهای کروم‌کست اندروید اضافه کند یا آن را از طریق استاندارد صداهای بی‌سیم بلوتوث عرضه کند. هنوز معلوم نیست که کدام فناوری برای اشتراک‌گذاری این فایل‌ها استفاده خواهد شد.

اسکن کدهای QR از صفحه قفل اندروید 13

افزون بر این، اندروید 13 قرار است اسکن کدهای QR را آسان‌تر کند. یک منبع آگاه تصاویری را برای وب‌سایت Android Police فرستاده که چگونگی کارکرد این قابلیت را نشان می‌دهد. در یکی از این تصاویر گزینه‌ای تحت عنوان Show QR Scanner در تنظیمات صفحه قفل دیده می‌شود. در تصویر دوم هم خود این گزینه را تحت عنوان Scan QR در بخش تنظیمات سریع صفحه قفل می‌بینیم.

کدهای QR در حال حاضر برای دامنه گسترده‌ای از قابلیت‌ها کاربرد دارند و حتی در اندروید برای اشتراک‌گذاری کد دسترسی وای فای استفاده می‌شوند. این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد راحت‌تر و سریع‌تر از این کدها استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی