اندروید 13 انتقال فایل‌های رسانه‌ای و اسکن کدهای QR را آسان‌تر می‌کند

اندروید 13 انتقال فایل‌های رسانه‌ای و اسکن کدهای QR را آسان‌تر می‌کند

بر اساس گزارش‌های جدید، اندروید 13 قابلیتی خواهد داشت که اجازه می‌دهد با ضربه زدن یا نزدیک کردن دستگاه امکان انتقال فایل‌های رسانه‌ای را داشته باشید. همچنین قابلیت اسکن کدهای QR آسان‌تر شده و گزینه آن به صفحه قفل آمده است.

قابلیت اول که توسط وب‌سایت Android Police کشف شده، قابلیتی موسوم به Media TTT است که TTT از عبارت Tap to Transfer گرفته شده است. در یکی از دو تصویری که از این قابلیت منتشر شده می‌بینیم که در بالای صفحه عبارت Move closer to play on DEMO دیده می‌شود. تصویر دوم هم عبارت Playing on DEMO را به همراه دکمه Undo نشان می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:با این ترفندها حافظه داخلی گوشی هوشمندتان را خالی کنید با این ترفندها حافظه داخلی گوشی هوشمندتان را خالی کنید

دکمه Undo احتمالا برای زمانی در نظر گرفته شده که به صورت اتفاقی به یک بلندگو نزدیک می‌شوید ولی نمی‌خواهید آهنگ شما روی بلندگو پخش شود. متاسفانه فعلا اطلاعات بیشتری درباره این قابلیت در دسترس نیست. با این حال، شاید با قابلیتی شبیه Hand off Audio در بلندگوی هوشمند هوم‌پاد اپل روبرو باشیم. این قابلیت اجازه می‌دهد آیفون یا آیپاد تاچ را نزدیک هوم‌پاد کنید و آهنگ خود را از طریق بلندگو بشنوید.

این احتمال داده می‌شود که گوگل قابلیت مذکور را به کارکردهای کروم‌کست اندروید اضافه کند یا آن را از طریق استاندارد صداهای بی‌سیم بلوتوث عرضه کند. هنوز معلوم نیست که کدام فناوری برای اشتراک‌گذاری این فایل‌ها استفاده خواهد شد.

اسکن کدهای QR از صفحه قفل اندروید 13

افزون بر این، اندروید 13 قرار است اسکن کدهای QR را آسان‌تر کند. یک منبع آگاه تصاویری را برای وب‌سایت Android Police فرستاده که چگونگی کارکرد این قابلیت را نشان می‌دهد. در یکی از این تصاویر گزینه‌ای تحت عنوان Show QR Scanner در تنظیمات صفحه قفل دیده می‌شود. در تصویر دوم هم خود این گزینه را تحت عنوان Scan QR در بخش تنظیمات سریع صفحه قفل می‌بینیم.

مطلب پیشنهادی:نیروهایت را فرا بخوان؛ معرفی بهترین بازی‌های Gacha برای موبایل نیروهایت را فرا بخوان؛ معرفی بهترین بازی‌های Gacha برای موبایل

کدهای QR در حال حاضر برای دامنه گسترده‌ای از قابلیت‌ها کاربرد دارند و حتی در اندروید برای اشتراک‌گذاری کد دسترسی وای فای استفاده می‌شوند. این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد راحت‌تر و سریع‌تر از این کدها استفاده کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato