پاناسونیک برای افزایش بهره‌وری، روزهای کاری هفته را به چهار روز می‌رساند

پاناسونیک برای افزایش بهره‌وری، روزهای کاری هفته را به چهار روز می‌رساند

پاناسونیک از برنامه‌ای برای کاهش زمان هفته‌های کاری کارمندان خود به چهار روز خبر داد. این شرکت می‌خواهد با کاهش روزهای کاری هفته به افزایش بهره‌وری و جذب نیروهای بهتر دست پیدا کند. این طرح به دنبال توصیه رسمی دولت ژاپن به شرکت‌های خصوصی مبنی بر کاهش روزهای کاری هفته در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری Nikkei Asia، «یوکی کوسومی»، مدیرعامل پاناسونیک می‌گوید: «این شرکت باید حامی سلامت کارمندان خود باشد.» آن‌ها امیدوارند کارمندان با این تغییر بتوانند زمان آزاد بیشتری برای پیگیری علایق شخصی، انجام کارهای داوطلبانه یا دیگر کارهای خود داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:پاناسونیک حمله و دسترسی غیرمجاز هکرها به اطلاعات خود را تایید کرد پاناسونیک حمله و دسترسی غیرمجاز هکرها به اطلاعات خود را تایید کرد

مدیرعامل پاناسونیک می‌گوید: «مسئولیت ما ایجاد بهترین تعادل میان زندگی کاری و زندگی شخصی افراد است.» این شرکت همچنین به نیروهای خود اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز از داخل خانه کار کنند.

پاناسونیک

با وجود تمام تلاش‌های دولت ژاپن برای کاهش تعداد روزهای کاری هفته، آمارهای وزارت کار نشان می‌دهد که فقط 8 درصد از شرکت‌های این کشور بیشتر از دو روز تعطیلی دارند. شرکت‌هایی مثل یاهو و Sompo Himawari Life Insurance از سال 2017 روز تعطیل سوم را برای افرادی که نیازمند مراقبت از فرزندان یا سالمندان خود هستند، در نظر گرفتند.

پاناسونیک به داده‌ها اعتماد می‌کند

هفته‌های کاری چهار روزه به‌صورت جسته و گریخته در بسیاری از نقاط جهان از فنلاند گرفته تا نیوزلند اجرا می‌شود. البته گاهی اوقات کاهش تعداد روزها به معنای افزایش ساعات کاری در هر روز است. ولی بررسی‌ها نشان داده شرکت‌هایی که روزهای کاری کمتری دارند، بهره‌وری خود را پایین نیاورده‌اند. در واقع، شرکت‌های فناوری دریافته‌اند که کاهش ساعات کاری نه تنها منجر به افزایش بهره‌وری می‌شود بلکه رضایت نیروی کار را بالا می‌برد. مایکروسافت در سال 2019 هفته‌های کاری چهار روزه را در ژاپن اجرا کرد و به افزایش بهره‌وری 40 درصدی دست یافت.

مطلب پیشنهادی:تلویزیون 4K OLED پاناسونیک LZ2000 در اندازه 77 اینچی معرفی شد تلویزیون 4K OLED پاناسونیک LZ2000 در اندازه 77 اینچی معرفی شد

نکته جالب اینجاست که برخلاف تصور عمومی مبنی ساعات کاری طولانی در ژاپن، این کشور در رده‌بندی کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در رده 26ام بیشترین ساعات کاری قرار دارد. پنج رتبه اول به ترتیب متعلق به کلمبیا، مکزیک، کاستاریکا، کره جنوبی و روسیه است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato