ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هدست واقعیت ترکیبی اپل
تکنولوژی

هدست واقعیت ترکیبی اپل بخاطر مشکلات در توسعه احتمالا سال 2023 از راه می‌رسد

طبق گزارش جدید بلومبرگ، هدست واقعیت ترکیبی اپل که انتظار می‌رفت در سال 2022 معرفی شود، به دلیل مواجه شدن با مشکلاتی در فرآیند توسعه، احتمالا تا سال 2023 معرفی نخواهد شد. مشکلات هدست واقعیت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

طبق گزارش جدید بلومبرگ، هدست واقعیت ترکیبی اپل که انتظار می‌رفت در سال 2022 معرفی شود، به دلیل مواجه شدن با مشکلاتی در فرآیند توسعه، احتمالا تا سال 2023 معرفی نخواهد شد.

مشکلات هدست واقعیت ترکیبی اپل

از جمله مشکلاتی که برای هدست واقعیت ترکیبی اپل گزارش شده می‌توان به داغ شدن بیش از حد و همچنین چالش‌های نرم‌افزاری دوربین آن اشاره کرد. شایعات اخیر درباره هدست توضیح داده بودند که این دستگاه از دو تراشه بهره خواهد برد و بلومبرگ اعتقاد دارد که حداقل یکی از آن‌ها هم سطح تراشه M1 پرو موجود در جدیدترین مک بوک پرو خواهد بود و به نظر می‌رسد همین تراشه باعث مشکلات حرارتی شده است.

هدست واقعیت ترکیبی اپل

بلومبرگ در گزارش خود به نقل از افرادی که با برنامه‌های اپل آشنا هستند، ادعا می‌کند که غول فناوری در ابتدا قصد داشت این هدست را در سال 2021 معرفی و در سال 2022 راهی بازار کند. سپس کوپرتینویی‌ها تصمیم به معرفی آن در رویداد توسعه‌دهندگان 2022 گرفتند و اکنون طبق گزارش‌ها، این امر تا یک سال دیگر با تاخیر مواجه شده است.

در نمونه‌های قبلی، تولیدکنندگان مشکلات مربوط به داغ شدن دستگاه‌های خود را با استفاده از یک دستگاه پردازشگر خارجی برطرف می‌کردند که داده‌ها را به صورت بی‌سیم به هدست منتقل می‌کرد. با این حال طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، اپل در هدست خود از چنین سیستمی استفاده نمی‌کند.

با توجه به مشکلات، اپل در نظر دارد عرضه هدست خود را تا اواخر 2022 یا اوایل سال 2023 به تعویق بیندازد. ظاهرا غول فناوری این موضوع را با شرکای تامین‌کننده خود نیز در میان گذاشته، اما همچنان آن‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد تا چند دستگاه را برای پایان سال 2022 در دسترس داشته باشند. ال‌جی اینوتک قرار است تولید دوربین‌های هدست را در سه ماهه دوم سال جاری آغاز کند.

اکنون گفته می‌شود که این شرکت برای رویداد توسعه‌دهندگان سال 2023 خود به طور خاص روی ساخت اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای راه‌اندازی اپ استور هدست تمرکز می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی