ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتساپ
تکنولوژی

جدیدترین نسخه بتای واتساپ از طراحی تازه‌اش برای ویندوز 11 خبر می‌دهد

نسخه دسکتاپ اپلیکیشن واتساپ، در واقع همان نسخه موبایل است که برای اجرا روی سیستم عامل ویندوز، تغییراتی روی آن اعمال شده است. اکنون به نظر می‌رسد تیم توسعه این اپلیکیشن در آینده قصد دارد ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ دی ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

نسخه دسکتاپ اپلیکیشن واتساپ، در واقع همان نسخه موبایل است که برای اجرا روی سیستم عامل ویندوز، تغییراتی روی آن اعمال شده است. اکنون به نظر می‌رسد تیم توسعه این اپلیکیشن در آینده قصد دارد تغییراتی به ظاهر نسخه ویندوز واتس‌اپ اضافه کند که با طراحی جدید و بهبود یافته ویندوز 11 مطابقت داشته باشد.

در گزارش‌های قبلی، متوجه شدیم که واتساپ در حال کار روی اپلیکیشن جدیدی برای ویندوز است که مبتنی بر پلتفرم جهانی ویندوز (UWP) خواهد بود و همچنین قابلیتی برای نقاشی و پشتیبانی از چند دستگاه نیز به آن اضافه می‌شود. اکنون در حالی که ویندوز 11 از نظر طراحی، تغییراتی زیادی نسبت به ویندوز 10 کرده، به نظر می‌رسد واتساپ نیز قصد دارد از فریمورک WinUI 2.6 استفاده کند تا از عناصر طراحی Fluent ویندوز 11 در اپلیکیشن خود بهره ببرد.

تفاوت نسخه جدید و قدیمی واتساپ

FireCube، منبع منتشرکننده اخبار ویندوز در توییتر به این نسخه جدید اشاره کرد و همچنین تصاویری از آن را به اشتراک گذاشت که تفاوت بین نسخه جدید و قدیمی واتساپ را نشان می‌دهند.

همانطور که در این تصاویر دیده می‌شود، دکمه‌ها در نسخه جدید اپلیکیشن واتساپ برای ویندوز طراحی گردتری به خود گرفته‌اند و همچنین منوهای کشویی و سایر علائم آن اکنون بیشتر از قبل با زبان طراحی ویندوز 11 مطابقت دارند. با این حال، نسخه جدید اپلیکیشن هنوز در حال توسعه است و به همین دلیل برخی عناصر موجود در این تصاویر همچنان بدون تغییر خاصی به نظر می‌رسند که قابل درک است.

در نهایت باید اشاره کرد که اگر نسخه بتا جدید اپلیکیشن واتساپ را از استور مایکروسافت دریافت کنید، متوجه برخی تغییرات ظاهری آن خواهید شد که احتمالا در آینده نسخه عمومی آن نیز منتشر خواهد شد. این نسخه روی ویندوز 10 و ویندوز 11 اجرا می‌شود.

برخلاف نسخه موبایل واتساپ که قابلیت‌های جدید بسیار دیر به آن اضافه می‌شوند، به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان توجه زیادی به نسخه ویندوز این اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب دارند تا آن را با جدیدترین نسخه ویندوز هماهنگ کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی