اپل دیگر برای iOS 14 آپدیت امنیتی منتشر نمی‌کند

اپل دیگر برای iOS 14 آپدیت امنیتی منتشر نمی‌کند

در حالی که اپل اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود کاربران iOS 14 حتی پس از انتشار iOS 15 آپدیت‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد، غول فناوری اکنون تایید کرد که تصمیم آن‌ها موقتی بوده و دیگر آپدیت امنیتی جدیدی برای سیستم عامل قدیمی منتشر نخواهد شد.

تصمیم اپل برای انتشار آپدیت امنیتی iOS 14 موقتی بوده

اپل در پاسخ به این تصمیم، صفحه پشتیبانی خود را به وب‌سایت ArsTechnica ارسال کرده که در آن توضیح می‌دهد iOS 14 تنها برای «مدت زمانی» به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهد کرد و این امر نشان می‌دهد که غول فناوری همیشه تصمیم داشته تا آپدیت‌های این سیستم عامل را به صورت موقت منتشر کند.

آپدیت امنیتی

با این وجود می‌توان نتیجه گرفت که اپل وعده گذشته خود را نقض کرده و بیانیه جدید آن‌ها با چیزی که در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل 2021 (WWDC21) شنیده بودیم بسیار متفاوت است. کوپرتینویی‌ها در آن زمان وعده داده بودند که به کاربران این امکان را خواهند داد که از نسخه قدیمی iOS استفاده کنند و در عین حال آپدیت‌های امنیتی جدید را نیز دریافت کنند.

به نظر می‌رسد اپل با تغییر تصمیم خود، قصد دارد کاربران بیشتری را به سمت iOS 15 هدایت کند که در آن می‌توانند از آپدیت امنیتی و ویژگی‌های جدیدی از جمله «پیدا کردن آیفون حتی در حالت خاموش» و موارد دیگری بهره ببرند.

درست هفته پیش در گزارش دیگری توضیح داده شده بود که نرخ پذیرش iOS 15 توسط کاربران کمتر از حد معمول بوده است. طبق گفته اپل، iOS 15 در حال حاضر روی 72 درصد از آیفون‌های عرضه شده در چهار سال گذشته نصب شده است که این میزان نسبت به نسخه‌های قبلی iOS بسیار کمتر است.

در نهایت باید اشاره کرد که کاربران همچنان می‌توانند از iOS 14 و ویژگی‌های آن استفاده کنند اما این نسخه دیگر آپدیت‌های امنیتی را دریافت نخواهد کرد و در واقع نسبت به iOS 15 امنیت کمتری خواهد داشت.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.