هک شدن صدها حساب کاربری در Crypto.com و به سرقت رفتن میلیون‌ها دلار اتریوم

هک شدن صدها حساب کاربری در Crypto.com و به سرقت رفتن میلیون‌ها دلار اتریوم

«کریس مارشالک» مدیرعامل صرافی Crypto.com تایید کرد که صدها حساب کاربری توسط هکرها در معرض خطر قرار گرفته و در نتیجه آن وجوه زیادی به سرقت رفته است.

مارشالک در جریان مصاحبه آنلاین خود با بلومبرگ تایید کرد که حدود 400 حساب مشتریان توسط هکرها به خطر افتاده است. همچنین او فاش کرد که از زمان اولین حمله هکرها، هنوز هیچ اطلاع رسانی توسط نهادهای نظارتی به او نشده است، اما در صورت انجام تحقیقات رسمی، اطلاعاتی را به اشتراک خواهد گذاشت.

سرقت 15 میلیون دلار اتریوم در صرافی Crypto.com

صرافی

شرکت امنیتی PeckShield در توییت خود ادعا کرد که در جریان هک Crypto.com حدود 15 میلیون دلار اتریوم توسط هکرها به سرقت رفته و تمام آن‌ها به «تورنادو کش» (Tornado Cash) فرستاده شده است. Tornado Cash یک ابزار حفظ حریم خصوصی رمزارزها است که همچنین به عنوان «میکسر» شناخته می‌شود و می‌تواند تراکنش‌های رمزارز را ناشناس‌تر کرده و ردیابی آن‌ها را بسیار سخت کند.

مدیرعامل و سایر اعضای صرافی Crypto.com در بیانیه‌های قبلی خود، اطلاعیه‌های مبهم و نامشخصی ارائه کرده بودند و همین امر مورد انتقاد دیگران قرار گرفته است. به عنوان مثال در بیانیه رسمی این شرکت به یک «حادثه امنیتی» اشاره شده بود و همچنین حساب رسمی توییتر این صرافی تنها «فعالیت مشکوک برخی حساب‌های خود» را گزارش کرده بود، در حالی که به نظر می‌رسد مشکلات بسیار بزرگتر از آن بوده است.

صرافی Crypto.com به دلیل قراردادهای اسپانسری برجسته خود با تیم‌های ورزشی، به ویژه قراردادی به ارزش 700 میلیون دلار که نام استادیوم «لس آنجلس لیکرز» را تغییر داد، به یکی از شناخته‌شده‌ترین برندها در دنیای رمزارزها تبدیل شده است.

با توجه به اینکه تعداد کاربران صنعت رمزارزها همچنان در حال رشد است، صرافی‌ها به یکی از مهم‌ترین اهداف هکرها تبدیل شده‌اند. طبق گزارش‌های منتشر شده، در طول سال 2021 بیش از 20 هک انجام شده که در آن‌ها بیش از 10 میلیون دلار سرقت شده و همچنین شش مورد با مبلغ سرقت شده بیش از 100 میلیون دلار گزارش شده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.