ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
کسب و کار

رکوردشکنی احتمالی اپل با درآمد پیش‌بینی شده 122 میلیارد دلاری فصل پایانی 2021

طبق پیش‌بینی اعلام شده توسط یکی از تحلیلگران، اپل با ثبت درآمد حدود 122 میلیارد دلاری در سه ماهه پایانی سال 2021 از نظر درآمد رکوردشکنی کرده است. «کیتی هوبرتی» تحلیلگر ارشد شرکت خدمات مالی ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۰

طبق پیش‌بینی اعلام شده توسط یکی از تحلیلگران، اپل با ثبت درآمد حدود 122 میلیارد دلاری در سه ماهه پایانی سال 2021 از نظر درآمد رکوردشکنی کرده است.

«کیتی هوبرتی» تحلیلگر ارشد شرکت خدمات مالی «مورگان استنلی» در گزارش خود پیش‌بینی می‌کند که غول فناوری در سه ماهه چهارم سال 2021 درآمد کلی 122.3 میلیارد دلاری، سود ناخالص 41.9 درصدی و سود به ازای هر سهم 1.97 دلاری را به ثبت برساند.

نکته قابل توجه اینکه، درآمد پیش‌بینی شده بیشتر از انتظارات وال‌استریت است که درآمد 118.3 میلیارد دلار، سود ناخالص 4.5 درصدی و سود به ازای هر سهم 1.89 دلاری را پیشنهاد کرده است.

فروش پیش‌بینی شده دستگاه‌های اپل

اپل

هوبرتی همچنین معتقد است که گوشی‌های آیفون در سه ماهه چهارم سال گذشته عملکرد بسیار بهتری نسبت به انتظارات خواهند داشت و در حالی که انتظارات کلی این است که اپل 82 میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند، به گفته او کوپرتینویی‌ها در این سه ماهه موفق به فروش 83 میلیون دستگاه می‌شوند. تخمین‌های او برای فروش رایانه‌های مک نیز بیشتر از انتظارت است اما پیش‌بینی فروش آیپد خود را از 17 میلیون دستگاه به 14.9 میلیون واحد کاهش داده است.

تحلیلگر شناخته شده همچنین معتقد است که اپل از خدمات خود نیز درآمد 19.2 میلیارد دلاری را گزارش خواهد کرد که نسبت به سال گذشته رشد بسیار زیاد 21.7 درصدی را تجربه می‌کند. از رشد قدرتمندتر از حد انتظار اپ استور در سه ماهه چهارم سال 2021 و همچنین رشد بخش مجوز و سایر بخش‌های اپل که شامل پرداخت‌های موتور جستجو گوگل به این شرکت نیز می‌شود، به عنوان دلایل بهبود درآمد خدمات غول فناوری یاد شده است.

هوبرتی در نهایت انتظار دارد که اپل در سه ماهه ابتدایی سال 2022 در مجموع 55 میلیون واحد آیفون به فروش برساند که این میزان نیز نسبت به انتظارات بیشتر است.

در انتها باید اشاره کرد که پیش‌بینی‌های این تحلیلگر بر اساس داده‌های شخص ثالث به دست آمده است و اپل در پنج سال گذشته فروش واحدهای جداگانه خود را گزارش نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی