ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فرانسه
تکنولوژی

اپل در بازار فرانسه هم هدفون را از جعبه آیفون‌ها حذف می‌کند

اپل هم اکنون با پیروی از یک قانون در فرانسه، گوشی‌های خود را به همراه هدفون در این کشور به فروش می‌رساند اما از 24 ژانویه (4 بهمن) طبق قانون جدیدی، گوشی‌های آیفون در فرانسه ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰

اپل هم اکنون با پیروی از یک قانون در فرانسه، گوشی‌های خود را به همراه هدفون در این کشور به فروش می‌رساند اما از 24 ژانویه (4 بهمن) طبق قانون جدیدی، گوشی‌های آیفون در فرانسه نیز مانند سایر بازارهای جهان بدون هدفون فروخته خواهند شد.

همزمان با عرضه آیفون 12 در سال 2020، اپل اعلام کرد که این گوشی‌ها بدون ایرپاد و شارژر به فروش خواهند رسید و ادعا کرد که این کار را تا حد زیادی برای حفظ محیط زیست انجام می‌دهد. با این وجود، غول فناوری بخاطر قانونی که برای محافظت از کودکان زیر 14 سال در برابر تشعشع الکترومغناطیسی تنظیم شده، مجبور بود تا گوشی‌های خود را به همراه هدفون در فرانسه عرضه کند.

رجیستری غیرحضوری

حذف هدفون از جعبه آیفون‌ها در فرانسه

اما اکنون همه چیز در حال تغییر است. بر اساس لایحه جدیدی که در مجلس فرانسه تصویب شد، تولیدکنندگان دیگر مجبور نیستند در جعبه گوشی‌های خود از هدفون استفاده کنند و تنها باید اطمینان داشته باشند که هدفون‌های سازگار با آن دستگاه، به عنوان یک لوازم جانبی در دسترس کاربران قرار گرفته باشد. با توجه به این قانون، آیفون‌ها از تاریخ 24 ژانویه بدون ایرپاد وارد فرانسه خواهند شد. در متن این قانون آمده است:

مشتریان عزیز؛

به شما اطلاع می‌دهیم که سازندگان دیگر مجبور نیستند هدفون/کیت‌های هندزفری را با گوشی‌های خود در فرانسه عرضه کنند. این قانون جدید در اواخر سال 2021 تصویب شد و هدف آن کاهش ردپای زیست محیطی در فرانسه است.

هرچند اپل تاکید دارد که تصمیم آن‌ها به دلایل حفظ محیط زیست انجام شده و باعث کاهش زباله‌های دیجیتال می‌شود، اما حذف ایرپاد و آداپتور از جعبه آیفون در برخی کشورها تصمیم بحث‌برانگیزی بوده است. به عنوان مثال، غول فناوری اوایل سال 2021 توسط آژانس حمایت از حقوق مصرف کننده برزیل نزدیک به 2 میلیون دلار جریمه شد، زیرا گوشی‌های آیفون 12 بدون آداپتور در این کشور به فروش رسیده بودند که ناقض قوانین حمایت از مصرف‌کننده این کشور بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی