ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مصطفی سلیمان
تکنولوژی

هم‌بنیان‌گذار شرکت هوش مصنوعی دیپ مایند، گوگل را ترک کرد

«مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار شرکت تحقیقات هوش مصنوعی دیپ مایند (DeepMind) که از زیرمجموعه‌های آلفابت به حساب می‌آید از این شرکت خارج شد تا مسیر خود را در کمپانی Greylock دنبال کند. او هشت سال پیش ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

«مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار شرکت تحقیقات هوش مصنوعی دیپ مایند (DeepMind) که از زیرمجموعه‌های آلفابت به حساب می‌آید از این شرکت خارج شد تا مسیر خود را در کمپانی Greylock دنبال کند. او هشت سال پیش به گوگل پیوسته بود و اخیرا سمت مدیریت محصول AI را برعهده داشت.

سلیمان در سال 2014 با خرید دیپ مایند توسط گوگل به این شرکت پیوست. او ظاهرا در سال 2019 پس از اتهامات مربوط به زورگویی به کارمندان به مرخصی اجباری فرستاده شده بود. به گزارش انگجت، سلیمان چندی قبل در پادکستی به همراه «راید هافمن» از Greylock حاضر شد و اذعان کرد که در انجام وظایف خود اشتباه کرده و بابت صدماتی که ممکن است به افراد زده باشد، عذرخواهی می‌کند.

مخالفت مصطفی سلیمان با همکاری گوگل و وزارت دفاع آمریکا

سلیمان یکی از مدیران ارشد هوش مصنوعی گوگل بود که در ماجرای همکاری این شرکت با وزارت دفاع آمریکا به جمع معترضان پیوست. گوگل در نهایت از آن پروژه کناره گرفت اما دوباره در ماه نوامبر اعلام شد که آلفابت می‌خواهد در قرارداد جنگ ابری پنتاگون سهیم باشد.

دیپ مایند

دیپ مایند احتمالا بیش از هر چیز به خاطر سیستم‌های هوش مصنوعی شناخته می‌شود که قادر به رقابت با بهترین بازیکنان بازی‌های مختلف‌ هستند. گوگل از الگوریتم‌های این شرکت برای بهبود تخمین زمان باقی مانده تا مقصد در سرویس گوگل مپس و حتی شناسایی سرطان سینه استفاده کرده است.

دیپ مایند در سال 2010 در بریتانیا تاسیس شد اما حالا در کانادا، فرانسه و آمریکا هم مراکز تحقیقاتی دارد. این شرکت در سال‌های اخیر تمرکز خود را بر حوزه سلامت گذاشته بود و اعلام کرده بود که می‌تواند 50 بیماری چشمی را به هوش مصنوعی تشخیص دهد. با این حال دیپ مایند در حوزه‌های دیگری مثل پیش‌بینی وضعیت آب و هوا هم فعالیت دارد. این شرکت چند ماه قبل اعلام کرده بود که هوش مصنوعی آن‌ها حالا می‌تواند متون را در سطح دانش‌آموز دبیرستانی درک کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی