ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استخراج بیت کوین
تکنولوژی

شورای استخراج بیت کوین: حالا حدود نیمی از شبکه از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند

داده‌های جدید شورای استخراج بیت کوین حاکی از آن است که مصرف انرژی این شبکه نسبت به قبل بسیار پایاتر شده و تا انتهای سال 2021 حدود 46 درصد استخراج‌کنندگان از منابع انرژی و روش‌های ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰

داده‌های جدید شورای استخراج بیت کوین حاکی از آن است که مصرف انرژی این شبکه نسبت به قبل بسیار پایاتر شده و تا انتهای سال 2021 حدود 46 درصد استخراج‌کنندگان از منابع انرژی و روش‌های بهینه استخراج استفاده کرده‌اند.

به گزارش وب‌سایت رسمی شورای استخراج بیت کوین (BMC)، اطلاعاتی که در فصل چهارم سال 2021 به دست آمده نشان می‌دهد که ترکیب استفاده از انرژی‌های پایا در استخراج رمز ارزها به 66.1 درصد رسیده. فناوری‌های ماینینگ بیت کوین هم 9 درصد نسبت به فصل سوم 2021 بهینه‌تر شده‌اند.

استخراج بیت کوین پایاتر شده است

«مایکل سیلور»، مدیرعامل MicroStrategy که در کنار 17 شرکت فعال در زمینه استخراج بزرگ‌ترین رمز ارز بازار این شورا را تشکیل داد، می‌گوید: «در فصل گذشته به موجب پیشرفت‌های صنعت نیمه‌رساناها، توسعه سریع مراکز ماینینگ در آمریکای شمالی، خروج استخراج‌کنندگان چینی و حرکت جهان به سمت انرژی‌های پایدار و تکنیک‌های مدرن استخراج، شاهد تداوم افزایش چشمگیر راندمان و پایایی انرژی در استخراج بیت کوین بودیم.»

استخراج بیت کوین

اعضای شورا حالا 77 درصد نرخ هش بیت کوین را در اختیار دارند. آن‌ها با انتشار این گزارش سعی دارند نشان دهند که استخراج این ارز دیجیتال با روش‌هایی که از نظر مصرف انرژی بهینه تلقی می‌شوند، ممکن است. پیش‌تر بسیاری از فعالان محیط‌زیست از مصرف بالای برق در ماینینگ بیت کوین ابراز نگرانی کرده بودند.

شاخص کمبریج برای مصرف برق بیت کوین نشان می‌دهد که استخراج این رمز ارز سالانه 122.87 تراوات ساعت برق لازم دارد. این رقم حتی بیشتر از مصرف برق هلند، آرژانتین و امارات متحده عربی است. همچنین در گزارش دیگری از سوی شرکت TradingPlatforms مشخص شده بود که مصرف برق بیت کوین 8 برابر مجموع برق مصرفی توسط گوگل و فیسبوک است. البته این شرکت مدعی بود که بیت کوین سالانه 143 تراوات ساعت برق مصرف می‌کند.

حالا شورای استخراج مدعی شده که حداقل نزدیک به نیمی از این برق از منابع پایدار به دست آمده است. بنابراین شاید اثر زیست‌محیطی آن به اندازه گذشته نباشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی