ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکمیل ظرفیت پلاک گذاری خودرو در تهران
خودرو

عضو شورای شهر تهران:‌ ظرفیت پایتخت برای پذیرش خودرو بیشتر تکمیل است، پلاک‌گذاری خودروها را متوقف کنید

حجم خودروهای پایتخت به حدی است که تعداد زیادی از کارشناسان معتقد هستند ظرفیت تهران برای پذیرش خودرو بیشتر تکمیل شده است و بهتر است که پلاک گذاری خودروهای متوقف شده و یا حداقل با ...

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۵

حجم خودروهای پایتخت به حدی است که تعداد زیادی از کارشناسان معتقد هستند ظرفیت تهران برای پذیرش خودرو بیشتر تکمیل شده است و بهتر است که پلاک گذاری خودروهای متوقف شده و یا حداقل با برنامه منسجم‌تر و هدف‌مندتری ادامه یابد.

در همین راستا یکی از اعضای شورای شهر تهران خطاب به رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: «مگر تهران ظرفیت چند میلیون خودرو را دارد که همچنان اجازه پلاک گذاری خودروها را داده و متوجه تکمیل شدن ظرفیت تهران نیستید؟»

براساس گفته‌های وی سالانه به طور میانگین 18 درصد به تعداد خودروهای پایتخت افزوده می‌شود و همین موضوع خود به تنهایی قربانی شدن بخش بزرگی از منابع عمومی را به دنبال داشته است.

پر واضح است که افزایش تعداد خودروها در یک موقعیت جغرافیایی خاص بدون از بین بردن نمونه‌های مستهلک و فرسوده عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد. با توجه به این موضوع انتظار می‌رود که مسئولین نسبت به پلاک گذاری هدفمند خودروها اقدام کنند. اتفاقی که تاکنون رخ نداده است و علت رخ ندادن آن هم به طور قطع به مافیای خودرو بازمیگردد.

در همین راستا مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران وضعیت ترافیکی پایتخت را اسف‌بار توصیف کرد و گفت: «چرا توجه نمی‌شود که ظرفیت پلاک‌ گذاری خودرو در تهران تکمیل شده است؟ ضمن آنکه شاهدیم که پایتخت مملو از پلاک‌های غیرتهرانی است که در سرویس‌های حمل‌ونقل اینترنتی مشغول به کار بوده و حتی سبد تاکسیرانی پایتخت را کوچک کرده‌اند. مگر پایتخت گنجایش چند میلیون دستگاه خودرو را دارد؟»

وی ادامه داد: «مسئولین باید توضیح دهند که چه برنامه‌ای برای شماره‌گذاری خودروهای تهران دارند. در حال حاضر ۹ میلیون دستگاه خودرو و موتورسیکلت در سطح پایتخت در حال تردد است. یعنی به تعداد همه تهرانی‌ها. ما در شورای شهر آمادگی آن را داریم که نسبت به حل معضلات مطرح شده اقدام کرده و برای آن‌ها چاره‌جویی کنیم.»

در خصوص قدرت مافیای خودرو همین بس که امروز مشخص شد پلیس به مدیرعامل یکی از شرکت‌های خودروسازی مجوز عبور از خط ویژه را اعطا کرده است.

پیشتر سردار اشتری گفته بود افرادی که برگه تردد خاص دارند می‌توانند از خط ویژه عبور کنند.

البته وی مشخص نکرده بود که دقیقا چه افرادی اجازه تردد از خط ویژه را دارند و در قانون نیز این موضوع مشخص نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی