ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت‌ گذاری خودروهای مونتاژی
خودرو

قیمت‌ گذاری خودروهای مونتاژی را خود خودروسازان به عهده دارند

در پی حواشی هفته گذشته در رابطه با قیمت گذاری غیر منطقی فونیکس تیگو ۸ پرو توسط مدیران خودرو٬‌ مباحث زیادی در رابطه با شیوه قیمت گذاری خودروهای مونتاژی در کشور مطرح شده است. با ...

زهرا ملکی
نوشته شده توسط زهرا ملکی | ۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۵

در پی حواشی هفته گذشته در رابطه با قیمت گذاری غیر منطقی فونیکس تیگو ۸ پرو توسط مدیران خودرو٬‌ مباحث زیادی در رابطه با شیوه قیمت گذاری خودروهای مونتاژی در کشور مطرح شده است.

با توجه به گفته‌های احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان قیمت‌ گذاری خودروهای مونتاژی را هیئت مدیره شرکت‌های خودروسازی برعهده داشته و سازمان حمایت در این حوزه نقش ناظر را به عهده دارد. این نحوه قیمت‌گذاری نیز بر اساس فرمول هیئت تعیین و تصویب سازمان حمایت است.

پیش از این نیز رئیس شورای رقابت ضمن تاکید بر این نکته که شورای رقابت مسئولیتی در این حوزه ندارد گفته بود بحث قیمت‌ گذاری خودروهای مونتاژی فعلا بر عهده شورای رقابت نیست و سازمان حمایت در این حوزه بر روی قیمت‌ها نظارت می‌کند.

از آنجا که تعداد شرکت‌های مونتاژکننده خودرو کم است و میزان تیراژ این شرکت‌ها نیز رقم قابل‌توجهی نیست٬ مسئولین قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی را به خودروسازان واگذار کرده و کارخانه قیمت این خودروها را مشخص می‌کند.

حالا در جدیدترین اظهارنظر دبیر انجمن خودروسازان گفته است: «اگر کسی شکایتی به نحوه قیمت‌گذاری خودروهای مو‌نتاژی دارد می‌تواند به سازمان حمایت مراجعه کند. تمام تولیدکنندگان صنعتی موظف هستند بر اساس فرمول هیئت تعیین و تصویب سازمان حمایت محصولات خود را قیمت‌گذاری کنند.»

پیش از این مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفته بود: «سازمان حمایت مسئول قیمت گذاری خودرو‌های چینی و روسی است، اما اگر خودرویی خارجی باشد، بازار قیمت آن را تعیین می‌کند و نهاد ناظری بر آن نظارت ندارد، اما سازمان حمایت نظارت ارشادی دارد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • avvvvab
    avvvvab | ۴ بهمن ۱۴۰۰

    هرچه هست مونتاژ است [از دپو بپرس] ریش و قیچی هم دست خودشان است
    و السلام

مطالب پیشنهادی