ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

امارات در پی حمله به ابوظبی، پرواز پهپادهای شخصی را ممنوع کرد

پس از حمله به تاسیسات نفتی و فرودگاه در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، این کشور از ممنوعیت پرواز پهپادهای شخصی خبر داد. وزارت کشور امارات چنین ممنوعیتی را اعلام کرده و گفته چنین ممنوعیتی ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰

پس از حمله به تاسیسات نفتی و فرودگاه در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، این کشور از ممنوعیت پرواز پهپادهای شخصی خبر داد.

وزارت کشور امارات چنین ممنوعیتی را اعلام کرده و گفته چنین ممنوعیتی برای هواپیمای سبک مانند گلایدرها هم اعمال می‌شود. اگرچه در بیانیه وزارت کشور امارات اشاره‌ای به حملات اخیر به این کشور نشده، اما از «مشاهده استفاده نادرست»، «تجاوز به مناطق ممنوعه» و همچنین نیاز به «اطمینان از ایمنی جان و دارایی» یاد کرده است.

حملات و ممنوعیت پرواز پهپادهای شخصی در امارات

اخیرا تاسیسات نفتی و فرودگاه در ابوظبی مورد حمله پهپادی قرار گرفتند، هرچند اطلاعاتی درباره ابعاد و همچنین مدل پهپادهای مورد استفاده در این حملات منتشر نشده است. البته این اولین باری نیست که شاهد حمله پهپادی به کشورهای عربی هستیم، با این حال برای اولین بار این حملات در امارات متحده عربی تلفات داشته و جان 3 نفر در این حمله گرفته شد. همچنین 6 نفر زخمی شدند.

پرواز پهپادهای تفریحی

ممنوعیت پرواز پهپادهای شخصی می‌تواند به امارات در کنترل بهتر آسمان کمک کند. در حال حاضر امارات پرواز‌ها در نزدیکی مناطق مسکونی و فرودگاه‌ها را محدود کرده است. با وجود ممنوعیت اخیر، وزارت کشور امارات گفته در موارد استثنا می‌توان از پهپادها استفاده کرد.

به گفته وزارت کشور امارات، برای استفاده از پهپادها برای قراردادهای کاری یا پروژه‌های تجاری یا تبلیغاتی که فیلم‌برداری‌ها به وسیله پهپاد انجام می‌شوند، استثنا قائل می‌شود، البته افراد و شرکت‌ها باید مجوزهای لازم را دریافت کرده باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی