ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پروژه Diem فیسبوک
تکنولوژی

پروژه رمزارزی فیسبوک Diem احتمالا به پایان کار خود رسیده است

پروژه رمزارزی فیسبوک که ابتدا دو سال پیش تحت عنوان لیبرا معرفی شد، ظاهرا به پایان راه رسیده است. این پروژه که اکنون Diem نام دارد، به دنبال مقاومت رگولاتورها می‌خواهد دارایی‌های خود را بفروشد ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۶ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

پروژه رمزارزی فیسبوک که ابتدا دو سال پیش تحت عنوان لیبرا معرفی شد، ظاهرا به پایان راه رسیده است. این پروژه که اکنون Diem نام دارد، به دنبال مقاومت رگولاتورها می‌خواهد دارایی‌های خود را بفروشد تا احتمالا به کارش پایان دهد.

به گزارش بلومبرگ، آخرین ضربه مهلک به پیکره پروژه Diem زمانی وارد شد که فدرال رزرو به Silvergate به عنوان شریک بانکی این پروژه که قرار بود در راه‌اندازی توکن به آن‌ها کمک کند، فشار آورد. یک منبع آگاه حتی اعلام کرده که فدرال رزرو Silvergate را تهدید کرده که با فیسبوک همکاری نداشته باشد.

سخنگوی انجمن Diem در اظهارنظری پیرامون این موضوع مدعی شد که گزارش بلومبرگ چند اشتباه دارد، اما از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه اجتناب کرد. اگر Diem واقعا به دنبال فروش دارایی‌هایش باشد، این اتفاق احتمالا به معنای این است که راهی برای ادامه فعالیت در این پروژه باقی نمانده است.

پروژه Diem فیسبوک

پروژه Diem در هیچ شکلی موافقت رگولاتورها را به همراه نداشت

در ابتدا لیبرا قرار بود یک توکن دیجیتالی با پشتوانه ارزهای واقعی دنیا باشد، اما رگولاتورها به‌سرعت مقابل این ایده ایستادند. در ادامه این ایده تغییر کرد و قرار شد توکن Diem با پشتوانه دلار آمریکا عرضه شود. ولی ظاهرا این ایده هم مورد پذیرش قانون‌گذاران قرار نگرفته است.

نشانه دیگری که احتمالا از پایان کار Diem خبر می‌دهد، آغاز به کار کیف پولی است که در ابتدا برای کوین Diem ساخته شد، اما در زمان راه‌اندازی با استیبل کوین Paxos عرضه شد. به‌علاوه، «دیوید مارکوس» که اولین بار ایده لیبرا را مطرح کرد و مدیر پروژه کیف پول متا بود، سال گذشته میلادی از این شرکت جدا شد.

در حال حاضر مشخص نیست که انجمن Diem چه دارایی‌هایی در اختیار دارد، ولی گزارش بلومبرگ اعلام کرده که این شرکت حتی می‌خواهد مهندسان سازنده فناوری‌های خود را به شرکت‌های دیگر واگذار کند. جک دورسی، موسس توییتر و Block، در توییتی کنایه‌آمیز در واکنش به گزارش بلومبرگ مصرع معروف Carpe Diem به زبان لاتین را نوشت که معمولا به عنوان کلام قصار به کار می‌رود و به این معناست: «دم را غنیمت شمار.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی