ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لامبورگینی آونتادور
اخبار خودرو

پایان تولید لامبورگینی های بنزینی از سال 2023؛ آینده سبز و هیبریدی در انتظار گاو خشمگین ایتالیایی

لامبورگینی اعلام کرده امسال آخرین سالی خواهد بود که مدلی را با پیشرانه صرفا بنزینی وارد بازار می‌کند. به عبارت دیگر این کمپانی ایتالیایی قصد دارد از سال آینده تمام محصولات خود را با پیشرانه ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۶ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۵

لامبورگینی اعلام کرده امسال آخرین سالی خواهد بود که مدلی را با پیشرانه صرفا بنزینی وارد بازار می‌کند. به عبارت دیگر این کمپانی ایتالیایی قصد دارد از سال آینده تمام محصولات خود را با پیشرانه هیبریدی به فروش برساند. آقای استفان وینکلمن مدیرعامل لامبورگینی در مصاحبه اخیر خود با نشریه اتوموتیو نیوز با بیان این نکته افزوده علاقه مندان لامبورگینی فقط امسال را برای خرید مدلی تماما بنزینی فرصت دارند.

لامبورگینی

آقای وینکلمن در مصاحبه خود به شروع خیره‌کننده سال جدید توسط لامبورگینی نیز اشاره داشته است. منظور از این عبارت، انتشار آمار فروش و مشخص شدن رکوردشکنی لامبورگینی در این زمینه است.

همانطور که قبلا به اطلاعتان رساندیم، لامبورگینی توانسته در سال گذشته با تحویل 8,405 خودرو رکورد جدیدی را در تاریخ خود ثبت کند.

این رکوردشکنی ارتباط مستقیمی با افزایش تقاضا برای مدل اوروس دارد، چراکه این کراس‌اوور اسپرت نزدیک به ۶۰ درصد از آمار فروش کمپانی را به خود اختصاص داده که معادل 5,021 دستگاه می‌شود.

لامبورگینی

لامبورگینی با اتخاذ یک استراتژی جدید در راستای برقی سازی محصولات آتی، قصد دارد امسال ۴ مدل جدید را معرفی کند.

درباره جزئیات این مدل‌ها و زمان رونمایی اطلاعاتی منتشر نشده، اما گفته می شود جانشین اونتادور احتمالا یکی از آنهاست.

بد نیست اشاره کنیم لامبورگینی بودجه هنگفتی را برای برقی‌سازی سبد محصولات خود اختصاص داده است. رقم این بودجه حدود یک و نیم میلیارد یورو برآورد می‌شود.

با شروع برقی‌سازی و استفاده از پیشرانه‌های هیبریدی از سال ۲۰۲۳، انتظار می‌رود نخستین مدل تمام الکتریکی کمپانی در سال ۲۰۲۵ از راه برسد.

خوب یا بد آینده برای سنت‌اگاتایی‌ها هم تمام الکتریکی خواهد بود. به ویژه آنکه این برند عضوی از گروه بزرگ فولکس واگن بوده و باید از سیاست‌های کمپانی مادر پیروی کند. حتما می‌دانید فولکس واگن که یکی از خودروسازان سنتی است که عزم خود را برای برقی‌سازی جزم کرده است.

نکته جالب توجه اینکه به گفته آقای وینکلمن لامبورگینی تولید یک خودروی چهار درب با کاربردهای روزمره را بررسی می‌کند. این امر می‌تواند به تولید اولین سدان با نشان گاو خشمگین منجر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی