ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
کسب و کار

مایکروسافت با درآمد 51.7 میلیارد دلاری در فصل دوم سال مالی 2022، رکورد زد

درآمد تجارت ابری مایکروسافت در دومین فصل سال مالی 2022 به 22.1 میلیارد دلار رسید. این دومین باری است که درآمد فصلی واحد خدمات ابری از 20 میلیارد دلار می‌گذرد. مایکروسافت در مجموع در این ...

درآمد تجارت ابری مایکروسافت در دومین فصل سال مالی 2022 به 22.1 میلیارد دلار رسید. این دومین باری است که درآمد فصلی واحد خدمات ابری از 20 میلیارد دلار می‌گذرد. مایکروسافت در مجموع در این فصل 51.7 میلیارد دلار درآمد داشته که یک رکورد محسوب می‌شود و خدمات ابری بخش بزرگی از این درآمد را شکل داده‌اند.

بر اساس گزارش مالی منتشر شده از سوی غول ردموندی، درآمد این شرکت در فصل مالی منتهی به 31 دسامبر 2021، به ازای هر سهم با افزایش 22 درصدی به 2.48 دلار رسیده است. درآمد خالص مایکروسافت 18.8 میلیارد دلار برآورد شده که نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال 21 درصد بیشتر شده است. این نخستین باری است که درآمد فصلی مایکروسافت از 50 میلیارد دلار عبور می‌کند.

درآمد خوب مایکروسافت از لینکدین و ویندوز

مایکروسافت در همه واحدهای خود عملکرد خوبی داشته است. در بخش محصولات تجاری آفیس و خدمات ابری 14 درصد، در بخش آفیس 365 حدود 19 درصد و از بابت کسب و کار لینکدین 37 درصد رشد مشاهده شده است. درآمد ویندوز OEM هم با وجود بحران کمبود تراشه حدود 25 درصد بیشتر شده و تحت تاثیر معرفی ویندوز 11 بوده است. درآمد محتواها و خدمات ایکس باکس هم افزایش 10 درصدی را تجربه کرده است.

درآمد مایکروسافت

مسئولان مایکروسافت می‌گویند تعداد قراردادهای بزرگ و دراز مدت آژور نسبت به سال گذشته 32 درصد بیشتر شده است. اما سود ناخالص بخش ابری نسبت به پارسال یک درصد پایین‌تر آمده و از 71 به 70 درصد رسیده است. این افت با تغییر در شیوه‌های حسابداری مایکروسافت در محاسبه عمر مفید سرورها و تجهیزات شبکه رخ داده است.

درآمد واحد سرفیس هم علی‌رغم پیش‌بینی‌ها 8 درصد افزایش یافته است. مسئولان مایکروسافت می‌گویند رشد درآمدهای این بخش عمدتا به خاطر افزایش فروش لپ‌تاپ‌های سرفیس بوده است. درآمدهای بخش آژور و سایر خدمات ابری در دومین فصل مالی 2022 حدود 46 درصد بیشتر شد. این رقم نسبت به فصول قبل که معمولا بالای 50 درصد بود، کمی کاهش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی