ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وزیر صنعت واردات خودرو بهبود کیفیت
اخبار خودرو

وزیر صنعت مجددا اعلام کرد: موافق واردات خودرو هستیم

مجلس روز گذشته میزبان فاطمی‌امین بود. وزیر صنعت به مجلس رفته بود تا در خصوص کیفیت محصولات تولید داخل توضیحاتی را ارائه کند اما در حین این توضیحات اعلام کرد که وزارتخانه تحت نظر وی ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۶ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۵

مجلس روز گذشته میزبان فاطمی‌امین بود. وزیر صنعت به مجلس رفته بود تا در خصوص کیفیت محصولات تولید داخل توضیحاتی را ارائه کند اما در حین این توضیحات اعلام کرد که وزارتخانه تحت نظر وی نیز همگام با مجلس موافق واردات خودرو است و اتفاقا معتقد است که واردات می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد رقابت بین خودروسازان و قطعه‌سازان شده و بهبود کیفیت محصولات تولید داخل را با خود به همراه داشته باشد.

فاطمی‌امین در جلسه علنی مجلس خطاب به نمایندگان گفت: «برنامه طولانی‌مدت وزارت صمت برای افزایش کیفیت خودرو ایجاد رقابت میان قطعه‌سازان و خودروسازان است که این مهم نیز به طور قطع از طریق واردات امکان‌پذیر خواهد بود. وزارت صمت به عنوان بخشی از بدنه دولت معتقد است که واردات تا حدودی که باعث بهبود وضعیت تولید در داخل شود مثبت خواهد بود.»

وی توضیح داد: «وزارت صمت خواستار اصلاح ساختار صنعت خودروسازی کشور است و در این راستا نیز برنامه‌هایی دارد.»

آنطور که فاطمی‌امین به نمایندگان مجلس توضیح داد وزارت صمت دو برنامه بلندمدت و کوتاه مدت برای اصلاح ساختار صنعت خودروسازی دارد.

گویا خودروسازان و قطعه‌سازان در شرایط فعلی ناچار شده‌اند که کیفیت محصولات تولیدی خود را پایین آورند. حالا وزارت صمت قصد دارد در برنامه کوتاه‌مدت خود با ایجاد شفافیت به کمک سامانه جامع تجارت، تامین مالی زنجیره تولید و همچنین ایجاد یک سازوکار نظارتی کیفیت محصولات تولید داخل را افزایش دهد.

وزیر صنعت واردات خودرو بهبود کیفیت

موافقت وزیر صنعت با واردات خودرو دقیقا در راستای برنامه طولانی‌مدت وی برای اصلاح ساختار صنعت خودروسازی و بهبود کیفیت خودروهای تولید داخل است. به عفیده وزارت صنعتی‌ها آزادسازی واردات در نهایت سبب افزایش کیفیت محصولات تولید داخل خواهد شد.

فاطمی‌امین: مسئولیت کیفیت پایین خودروهای تولید داخل را می‌پذیریم

فاطمی‌امین همچنین در خصوص کیفیت پایین محصولات تولید داخل نیز گفت: «مسئولیت کیفیت پایین خودروها را می‌پذیریم. در این رابطه برنامه‌ای داریم که در اختیار نمایندگان قرار خواهد گرفت. مسائل و مشکلات صنعت خودرو به حق است اما راه حل دارد و می‌توان با کمک مجلس و دولت و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت مشکل را حل کرد و برای آن برنامه طراحی کرده‌ایم.»

گفته می‌شود وزارت صمت 9 پروژه برای صنعت خودروسازی کشور تعریف کرده است که امید می‌رود نتیجه نهایی پیاده‌سازی این پروژه‌ها بهبود و اصلاح ساختار صنعت خودروسازی کشورمان باشد.

در حال حاضر واردات خودرو همچنان ممنوع بوده و بزرگترین عامل ادامه یافتن این ممنوعیت نیز مخالفت هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت بر آزادسازی مجدد واردات خودرو است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • avvvvab
    avvvvab | ۶ بهمن ۱۴۰۰

    با اجازۀ بزرگترها بعله!

مطالب پیشنهادی