ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وضعیت واکسن
تکنولوژی

امکان کنترل واکسیناسیون و وضعیت ابتلای افراد به کرونا در اپلیکیشن ماسک فراهم شد

در راستای اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در کشور، از امروز عموم مردم می‌توانند وضعیت واکسیناسیون یا ابتلای اطرافیان خود به کرونا را بررسی کنند. این امکان در اپلیکیشن ماسک فراهم شده است. با تصویب ستاد ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۸

در راستای اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در کشور، از امروز عموم مردم می‌توانند وضعیت واکسیناسیون یا ابتلای اطرافیان خود به کرونا را بررسی کنند. این امکان در اپلیکیشن ماسک فراهم شده است.

با تصویب ستاد ملی کرونا از امروز عموم مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن ماسک وضعیت واکسیناسیون و ابتلای افراد به کرونا را بررسی کنند. جهت این امر کافی است کد ملی اطرافیان خود مانند اعضای خانواده یا سایر افراد مانند مشتریان، مسافران و... را در این اپلیکیشن وارد کرده و از وضعیت آن‌ها آگاه شد.

پیش از این فقط بازرسان بهداشتی می‌توانستند از این سرویس استفاده کنند اما اکنون در راستای اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند، این امکان در اختیار عموم مردم، اصناف و مشاغل قرار گرفته است.

چگونه وضعیت واکسیناسیون یا کرونا دیگران را چک کنیم؟

برای این امر بایستی اپلیکیشن ماسک را روی گوشی خود نصب کنید. سپس با فشردن دکمه «من» و ورود شماره موبایل آن را فعال کنید. سپس دکمه «بررسی ابتلای یک فرد» را فشار دهید. حالا می‌توانید هم از طریق گرفتن دوربین گوشی روی بارکد پشت کارت ملی و هم از طریق ورود دستی کد ملی، وضعیت فرد را چک کنید.

در این حالت بلافاصله صفحه‌ای نمایش داده شده که وضعیت واکسیناسیون یا ابتلای فرد به کرونا را نمایش می‌دهد.

بررسی وضعیت واکسیناسیون افراد

نمایش صفحه سبز به معنای دریافت 2 دوز واکسن کرونا توسط فرد است. در صورتی که فرد تنها یک دوز را دریافت کرده باشد رنگ صفحه آبی خواهد بود. رنگ زرد نیز به معنای عدم دریافت واکسن توسط فرد است. در صورتی که فرد مورد بررسی مبتلا به کرونا باشد، صفحه به رنگ قرمز درخواهد آمد.

لازم به ذکر است در صورتی که یک یا دو نوبت واکسن کرونا دریافت کرده‌اید اما اطلاعات‌تان در این اپلیکیشن به درستی نمایش داده نمی‌شود، جهت ثبت به پایگاه واکسیناسیونی که دوزهای واکسن را دریافت کرده‌اید، مراجعه کند.

گفتنی است وزیر بهداشت در صفحه مجازی خود از آغاز پیک ششم کرونا در کشور خبر داد و نوشت: «متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام کنیم که عملا وارد پیک (موج) ششم بیماری شده‌ایم.»

او از مردم خواست تا شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده، ماسک زده و جهت دریافت دوز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی