ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لامبورگینی اوروس
اخبار خودرو

انقلاب در سنت آگاتا؛ اولین محصول تمام برقی لامبورگینی یک کراس اوور خواهد بود

لامبورگینی اولین محصول تمام برقی خود را  به صورت یک کراس اور چهار نفره به بازار عرضه خواهد کرد و پس از آن نسل دوم اوروس را به صورت تمام برقی تولید می‌کند. این کراس‌اور ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

لامبورگینی اولین محصول تمام برقی خود را  به صورت یک کراس اور چهار نفره به بازار عرضه خواهد کرد و پس از آن نسل دوم اوروس را به صورت تمام برقی تولید می‌کند.

این کراس‌اور در سال 2028 میلادی عرضه خواهد شد و به دنبال آن نسل دوم اوروس برقی نیز عرضه می‌شود.

لامبورگینی Urraco

استفان وینکلمن مدیرعامل شرکت لامبورگینی با اعلام این که اولین خودروی برقی گاو خشمگین سنت آگاتا به صورت 2+2 به بازار عرضه خواهد شد. کاملا متفاوت از مدل‌های فعلی این شرکت خواهد بود.

در ادامه صحبت‌هایش او اشاره می‌کند که اولین خودروی برقی لامبورگینی از نظر ارتفاع شباهت زیادی با برند برادر خوانده خود یعنی بنتلی خواهد داشت.

گرچه هنوز صحبت از جزئیات نهایی بسیار زود است و راه طولانی تا آن زمان در پیش است.

لامبورگینی lm002
لامبورگینی lm002

آخرین باری که لامبورگینی یک محصول 2+2 را به بازار عرضه کرده بود، مدل Urraco در سال 1979 میلادی بود. همچنین در دهه 80 شاسی بلند LM002 به صورت 4 نفره به بازار معرفی شد.

این پروژه در حال پیشرفت است و ما باید تا پایان سال در مورد تعداد، قیمت و سبک بدنه تصمیم گیری کنیم. پس از آن با فراهم شدن مقدمات، پروژه آغاز خواهد شد.

لامبورگینی Urus
رکوردشکنی فروش لامبورگینی

از دیگر بخش‌هایی که لامبورگینی باید در مورد آن تصمیم گیری کند. خرید پلت فرم، باتری و فناوری به کار رفته در موتور خودرو است. گرچه لامبورگینی زیر مجموع گروه بزرگ فولکس واگن است و در نتیجه انتظار می‌رود که از فناوری خود فولکس واگن بهره ببرد.

در حال حاضر هیچ شرکتی در دنیا وجود ندارد که تمام کار را خود انجام دهد و در نتیجه شما باید بین انبوهی از گزینه‌ها انتخاب کنید.

اولین خودروی برقی بنتلی از پلت فرم آرتیمیس بهره خواهد برد. این پلت فرم در مدل آئودی A8 تمام برقی نیز استفاده خواهد شد. قرار است آئودی A8 در سال 2024 معرفی شود.

لامبورگینی آونتادور

انتظار می‌رود که لامبورگینی با استفاده از همین پلت فرم اولین خودروی تمام برقی خود را توسعه دهد.

لامبورگینی اوروس نیز در مدل جدید به صورت هیبریدی عرضه خواهد شد و پس از آن تنها به صورت تمام برقی به بازار عرضه می شود.

در ادامه مدل برقی اوروس تا سال 2029 از راه خواهد رسید.

لامبورگینی به دنبال آن است تا اولین محصول برقی خود در بازار از اقبال مناسبی برخوردار باشد.

گرچه این شرکت همچنان متعهد به ساخت سوپر اسپرت های احتراقی است و تا زمانی که این کار از نظر قانونی امکان پذیر باشد به تولید آن ادامه خواهد داد. قرار است جانشینان آونتادور و هوراکان به صورت هیبریدی به بازار عرضه شوند.

لامبورگینی امیدوار است که یک راه حلی قانونی برای عرضه سوپراسپرت های احتراقی وجود داشته باشد. در حال حاضر استفاده از سوخت‌های مصنوعی و سیستم‌های هیبریدی از مهم ترین دریچه‌های امید برای تولید کنندگانی همچون لامبورگینی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی