ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
کسب و کار

سامسونگ در فصل چهارم 2021 رکورد درآمد جدیدی را به نام خود ثبت کرد

سامسونگ الکترونیکس گزارش مالی خود برای سه ماهه چهارم سال 2021 را اعلام کرد که بر اساس آن، غول فناوری حدود 63.6 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است و رکورد سه ماهه جدیدی را به ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

سامسونگ الکترونیکس گزارش مالی خود برای سه ماهه چهارم سال 2021 را اعلام کرد که بر اساس آن، غول فناوری حدود 63.6 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است و رکورد سه ماهه جدیدی را به ثبت رساند. همچنین سود سه ماهه این شرکت نیز حدود 11.5 میلیارد دلار بوده و به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسیده است.

سامسونگ علاوه بر این، اعلام کرد که درآمد آن برای تمام سال 2021 حدود 232.4 میلیارد دلار بوده و حدود 42.9 میلیارد دلار سود داشته است. به عقیده غول فناوری کره رشد شدید درآمد و سود آن‌ها به «فروش گسترده» گوشی‌های اندرویدی، تلویزیون‌های هوشمند و لوازم خانگی مربوط می‌شود و عملکرد فوق‌العاده آن‌ها در تجارت نیمه‌هادی نیز سود بسیار خوبی برای این شرکت به همراه داشته است.

سامسونگ

درآمد و سود بخش موبایل سامسونگ

به طور دقیق‌تر کسب و کار موبایل سامسونگ در سه ماهه چهارم سال 2021 حدود 24 میلیارد دلار درآمد و حدود 2.21 میلیارد دلار سود برای غول فناوری به همراه داشته است. درآمد بخش موبایل سامسونگ به دلیل فروش بسیار خوب پایان سال و همچنین افزایش فروش گوشی‌های پرچمدار (مانند مدل‌های تاشو و سری گلکسی S) نسبت به سه ماهه قبل افزایش یافته است.

سامسونگ انتظار دارد تا تقاضا کاربران برای موبایل و تبلت‌ها در سه ماهه اول سال 2022 به دلیل نوسانات فصلی ضعیف و ادامه ابهامات در مورد تامین قطعات کاهش پیدا کند. البته با وجود این چالش‌ها، سامسونگ اطمینان دارد که گلکسی S21 FE و گوشی‌های جدید سری گلکسی S22 که در 20 بهمن ماه معرفی خواهند شد، «سودآوری» آن‌ها را در فصل اول سال جدید تضمین خواهند کرد.

سامسونگ همچنین اطمینان دارد که کسب و کار پنل‌های نمایشگرش نیز به عملکرد خوب خود ادامه خواهد داد، زیرا انتظار می‌رود با افزایش محبوبیت شبکه 5G و گوشی‌های تاشو، تقاضای برای نمایشگرهای OLED نیز افزایش پیدا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی