ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سنسور اندازه گیری فشار خون
تکنولوژی

اپل یک قدم دیگر به افزودن سنسور اندازه‌گیری فشار خون به اپل واچ نزدیک‌تر شد

سنسور اندازه‌گیری فشار خون یکی از قابلیت‌های مورد انتظار اپل واچ در سال‌های گذشته بوده و حالا به نظر می‌رسد با موفقیت Rockley Photonics در آزمایش‌های این فناوری، کوپرتینویی‌ها یک قدم به استفاده از این ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۰

سنسور اندازه‌گیری فشار خون یکی از قابلیت‌های مورد انتظار اپل واچ در سال‌های گذشته بوده و حالا به نظر می‌رسد با موفقیت Rockley Photonics در آزمایش‌های این فناوری، کوپرتینویی‌ها یک قدم به استفاده از این ویژگی در ساعت هوشمند محبوب‌شان نزدیکتر شده‌اند.

شرکت تولیدکننده حسگر Rockley Photonics که اپل برای سنسورهای ساعت هوشمند خود با آن همکاری می‌کند، اخیرا اعلام کرده که در آزمایش‌های اولیه خود با حسگر مبتنی بر فوتونیک موفق به اندازه‌گیری فشار خون در مچ دست شده است.

دکتر «هومن عابدی اصل»، معاون ارشد مهندسی محصول ایرانی شرکت Rockley Photonics در بیانیه‌ای گفت:

پس از موفقیت اخیر مطالعات مربوط به دمای مرکزی بدن، نتایج مطالعه آزمایشی فشار خون ما با استفاده از ابزار مچ بند بسیار دلگرم‌کننده است. این نتایج مثبت، نشان‌دهنده گام بزرگی در تایید اعتبار راهکار حسگر ما و توانایی آن برای ارائه عملکرد قدرتمند در دستگاه‌های پوشیدنی قابل تولید است.

آزمایشات مربوط به اندازه‌گیری فشار خون این شرکت با استفاده از رویکرد مبتنی بر لیزر و الگوریتم‌های پیشرفته انجام شد و در آن سیگنال‌های تولید شده توسط حسگرهای شرکت با سیگنال‌های تولید شده توسط ماژول PPG همان فناوری که در اکثر ابزارهای پوشیدنی موجود در بازار استفاده می‌شود، مقایسه شد. در نتیجه این آزمایش مشخص شد که سیگنال‌های مربوط به سنسور Rockley ارتباط بیشتری با اعداد و ارقام کنترل فشار خون داشته است.

سنسور اندازه گیری فشار خون

مزیت سنسور اندازه گیری فشار خون اپل

هم اکنون ساعت‌های هوشمند دیگری مانند گلکسی واچ 3 سامسونگ می‌توانند فشار خون را با استفاده از سنسور نوری PPG اندازه‌گیری کنند اما در این روش همچنان به استفاده از بازوبند مخصوص اندازه‌گیری فشار خون نیاز است. سنسور فشار خون اپل واچ از این نظر اهمیت دارد که در آن دیگری نیازی به استفاده از دستگاه اندازه‌گیری فشار خون وجود ندارد.

در حال حاضر ساعت‌های اپل می‌توانند ضربان قلب کاربران را بررسی کنند، اما وجود سنسور اندازه گیری فشار خون می‌تواند تا حد زیادی باعث پیشرفت قابلیت‌های سنجش سلامتی آن شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی