ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

تویوتا برای هشتمین سال متوالی رکورددار ثبت پتنت در آمریکا شد؛ هر روز 7.5 اختراع و طرح تازه

تویوتا برای هشتمین سال متوالی به عنوان خودروسازی که بیشترین پتنت (گواهی ثبت اختراع) را در سال 2021 ثبت کرده، دست یافت. این عنوان از سوی اداره ثبت گواهی و نشان‌های تجاری آمریکا به تویوتا ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۰

تویوتا برای هشتمین سال متوالی به عنوان خودروسازی که بیشترین پتنت (گواهی ثبت اختراع) را در سال 2021 ثبت کرده، دست یافت. این عنوان از سوی اداره ثبت گواهی و نشان‌های تجاری آمریکا به تویوتا اعطا شده است. طبق آمار، در سال گذشته این خودروساز ژاپنی 2,753 پتنت را ثبت کرده که معادل 7.5 پتنت در روز می‌شود!

تویوتا

شاید فکر کنید تعداد پتنت‌های تویوتا در سال 2021 بیش از حد معمول باشد. اما باید گفت شمار پتنت‌های این برند پرطرفدار ژاپنی در سال‌های قبل بیشتر از سال 2021 بوده است!

برای مثال در سال 2020 برابر با 2,819 پتنت به نام این شرکت ثبت شده بود. البته باید به این نکته اشاره کنیم شمار پتنت‌های ثبت شده در سال 2020 در طول تاریخ تویوتا بی‌سابقه است.

در هر حال ساندرا فیلیپس-راجرز از مدیران شاخه آمریکای شمالی تویوتا در رابطه با این موضوع گفته:

«خیلی خوشحالیم که پتنت‌های ثبت شده نشان می‌دهند ما در زمینه تکنولوژی در جهان پیشرو هستیم. شمار پتنت‌های ثبت شده گواهی بر تلاش‌های گسترده دپارتمان تحقیق و توسعه و اعضای تیم آن است که تکنولوژی‌ها را وارد زندگی روزمره می‌کنند.»

بد نیست اشاره کنیم بخش قابل توجهی از پتنت‌های تویوتا در زمینه تحقیقات باتری هستند. این پتنت‌ها به منظور پشتیبانی و فراهم کردن بستری برای برقی‌سازی محصولات آتی کمپانی ثبت شده‌اند. سیستم‌های مربوط به رانندگی خودکار، سخت‌افزار، نرم‌افزار، هوش مصنوعی و سایر نوآوری‌ها در حوزه حمل و نقل بخش دیگری از پتنت‌های تویوتا را تشکیل می‌دهند.

تویوتا

فردریک مائو مشاور و مدیر بخش ثبت گواهی اختراع تویوتا در آمریکای شمالی هم لیست پتنت‌ها و اختراعات جدید را مدرکی بر پیشگام بودن این شرکت در زمینه تکنولوژی باتری و بستری برای تبدیل کمپانی به یک برند فعال در حوزه حمل و نقل توصیف کرده است.  

تویوتا می‌گوید فراوانی پتنت‌های این شرکت بخاطر سرمایه‌گذاری‌های عظیمی است که در بخش تحقیق و توسعه انجام داده است. این برند باسابقه ژاپنی ادعا دارد هر ساعت یک میلیون دلار روی تکنولوژی‌های نوظهور سرمایه‌گذاری می‌کند. همچنین تویوتا مدعی است از سال 2017 تاکنون بیش از یک میلیارد دلار روی پروژه‌های مرتبط با اتومبیل‌های خودران و رباتیک سرمایه‌گذاری کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Eusasgod
  Eusasgod | ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

  باید گفت که این اختراعات بیشترشون در امریکا بوده در مراکز دپارتمان تحقیق و توسعه در امریکا هست و تویوتا با خیلی از شرکت های صنعتی و مهندسی اروپایی و امریکایی ارتباط برقرار کرده و به کمک اونها و با سرمایه گذاری زیاد در این شرکت های اروپایی و امریکایی خودشو به اینجا رسونده
  و اینجا ما نتیجشو میبینیم
  راه حل همینه باید با جهان ارتباط برقرار کرد
  نه برعکس این کار

 • Eusasgod
  Eusasgod | ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  قابل توجه بعضی خودروسازان که همکاری نباید داشت باید گفت که این اختراعات بیشترشون در امریکا بوده در مراکز دپارتمان تحقیق و توسعه در امریکا هست و تویوتا با خیلی از شرکت های صنعتی و مهندسی اروپایی و امریکایی ارتباط برقرار کرده و به کمک اونها و با سرمایه گذاری زیاد در این شرکت های اروپایی و امریکایی خودشو به اینجا رسونده
  و اینجا ما نتیجشو میبینیم
  با این وجود بعضی مدیران خودروسازان که عکس این کارو انجام میدن اگه تویوتا هم مثل بعضی از این خودروسازان عمل میکرد الان وضعشون بد تر از خودشون بود
  راه حل همینه باید با جهان ارتباط برقرار کرد
  نه برعکس این کار

مطالب پیشنهادی