ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
تکنولوژی

اپل گزارش سه ماهه اول سال مالی خود را منتشر کرد

گزارش سه ماهه اول سال مالی اپل از درآمد 123.95 میلیارد دلاری،‌ سود 34.6 میلیارد دلاری این شرکت خبر می‌دهد. درآمد اپل در بخش فروش آیفون طی این بازه زمانی با رشد 9 درصدی نسبت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

گزارش سه ماهه اول سال مالی اپل از درآمد 123.95 میلیارد دلاری،‌ سود 34.6 میلیارد دلاری این شرکت خبر می‌دهد.

درآمد اپل در بخش فروش آیفون طی این بازه زمانی با رشد 9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل 71.63 میلیارد دلار، درآمد حاصل از فروش مک با رشد 25 درصدی سالیانه 10.85 میلیارد دلار و درآمد حاصل از فروش آیپد با رشد سالیانه 14 درصدی، 7.25 میلیارد دلار گزارش شده است. به علاوه ارزش هر سهم اپل نیز رشد سالیانه 25 درصدی را تجربه کرده است.

«تیم کوک» مدیرعامل و «لوکا ماستری» مدیر مالی اپل، در جریان جلسه اعلام درآمد سه ماهه تعطیلات شرکت اعلام کردند که هم اکنون حدود بیش از 1.8 میلیارد دستگاه فعال اپل در سراسر وجود دارد و غول فناوری احتمالا بتواند در سال جاری میلادی از مرز 2 میلیارد دستگاه فعال نیز فراتر رود.

اپل در ماه‌های اکتبر، نوامبر و دسامبر سال گذشته، درآمد بالای 123.95 میلیارد دلاری و سود 34.6 میلیارد دلاری را گزارش کرد که با این وجود رکورد دیگری را به ثبت رساند. در کنار این رکورد، دستاورد قابل توجه دیگر این شرکت وجود 1.8 میلیارد دستگاه فعال است.

عملکرد مالی اپل در این سه ماهه به شرح زیر بوده است:

  • سود هر سهم (EPS) : 2.10 دلار - رشد 25 درصدی سالیانه
  • درآمد کلی سه ماه: 123.9 میلیارد دلار - رشد 11 درصدی سالیانه
  • درآمد آیفون: 71.63 میلیارد دلار - رشد 9 درصدی سالیانه
  • درآمد خدمات: 19.52 میلیارد دلار - رشد 24 درصدی سالیانه
  • درآمد مک: 10.85 میلیارد دلار - رشد 25 درصدی سالیانه
  • درآمد آیپد: 7.25 میلیارد دلار - رشد 14 درصدی سالیانه
  • درآمد سایر محصولات: 14.70 میلیارد دلار - رشد 13 درصدی سالیانه
اپل

رشد تعداد دستگاه‌های فعال اپل از سال‌ها قبل

دقیقا یک سال پیش، تیم کوک اعلام کرد که بیش از 1.65 میلیارد دستگاه اپل در سراسر جهان فعال هستند که از این تعداد، یک میلیارد دستگاه آن گوشی آیفون است. این رقم در ابتدای سال 2020 1.5 میلیارد دستگاه و در ژانویه سال 2019 1.4 میلیارد دستگاه بوده که رشد بسیار خوب سالانه آن را نشان می‌دهد.

با اضافه شدن 150 میلیون دستگاه فعال جدید اپل در سال گذشته، غول فناوری در سال جاری فقط به 50 میلیون دستگاه فعال دیگر نیاز دارد تا رشد آن را به 200 میلیون برساند و تعداد کل دستگاه‌های فعال این شرکت به رکورد چشمگیر 2 میلیاردی برسد.

در همین حال، لوکا ماستری مدیر مالی اپل در طول این جلسه اعلام کرد که انتظار دارند در سه ماهه منتهی به مارس نیز رکورد بی سابقه‌ای را ثبت کنند. بهبود زنجیره تامین و درآمد مربوط به خدمات دستگاه‌های فعال این شرکت کمک زیادی خواهند کرد تا غول فناوری به انتظارات خود دست پیدا کند.

اپل همچنین اضافه کرد که به 785 میلیون اشتراک رسیده است که این میزان شامل خدمات اپل و خدمات شخص ثالث می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی