اپ استور حالا از برنامه‌های فهرست نشده و قابل شناسایی با لینک مستقیم پشتیبانی می‌کند

اپ استور حالا از برنامه‌های فهرست نشده و قابل شناسایی با لینک مستقیم پشتیبانی می‌کند

اپل اعلام کرد که اپ استور اکنون از اپلیکیشن‌های فهرست نشده پشتیبانی می‌کند که فقط با یک لینک مستقیم قابل شناسایی هستند.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌هایی که برای انتشار عمومی مناسب نیستند، می‌توانند در وب‌سایت اپل درخواست خود برای انتشار اپلیکیشن‌های فهرست نشده را ارسال کنند. این دسته از اپلیکیشن‌ها در هیچ دسته‌بندی، موارد پیشنهادی، نمودارها، نتایج جستجو یا فهرست‌های دیگر اپ استور ظاهر نمی‌شود.

تنها راه دسترسی به اپلیکیشن‌های فهرست نشده، از طریق لینک مستقیم یا دو پلتفرم Apple Business Manager و Apple School Manager است.

اپ استور

چه اپلیکیشن‌هایی در اپ استور واجد شرایط این انتشار محسوب می‌شوند؟

به گفته اپل، اپلیکیشن‌هایی که برای سازمان‌های خاص، رویدادهای خاص، مطالعات تحقیقاتی یا ابزارها و منابع فروش کارکنان توسعه داده شده‌اند، گزینه‌های خوبی برای انتشار فهرست نشده محسوب می‌شوند. غول فناوری در وب‌سایت توسعه دهندگان خود توضیح می‌دهد:

اگر اپلیکیشن شما برای یک مخاطب محدود طراحی شده باشد، ممکن است واجد شرایط انتشار فهرست نشده اپ استور باشد. به عنوان مثال می‌توان به اپلیکیشن‌هایی برای کارمندان، رویدادهای خاص یا برنامه‌های تحقیقاتی اشاره کرد. اپلیکیشن‌های فهرست نشده با استفاده از یک لینک مستقیم به صفحه آن در اپ استور قابل دسترس هستند و در دسته بندی‌ها، نتایج جستجو یا سایر فهرست‌های اپ استور ظاهر نمی‌شوند.

همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند فرم درخواست اپل را برای اپلیکیشن‌های جدید و موجود ارسال کنند. در صورت تایید، روش انتشار اپلیکیشن به «برنامه فهرست نشده» تغییر پیدا می‌کند و این امر برای نسخه‌های بعدی آن نیز اعمال خواهد شد. این اپلیکیشن‌ها توسط تمام افرادی که به لینک آن دسترسی دارند، قابل دسترس هستند و در صورت انتشار نسخه جدید، لینک فعلی بدون تغییر باقی خواهد ماند.

در نهایت باید به این نکته توجه کرد که غول فناوری مستقر در کوپرتینو، قصد ندارد این قابلیت را جایگزین TestFlight کند که برای انتشار نسخه بتا اپلیکیشن‌ها کاربرد دارد، زیرا اپل درخواست‌های مربوط به اپلیکیشن‌هایی که در حالت بتا یا پیش از انتشار هستند را رد می‌کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.