ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

NSO Group
تکنولوژی

اف‌بی‌آی به دنبال خرید ابزاری با قابلیت هک همه گوشی‌های آمریکا بوده است

چندین سازمان ایالات متحده از جمله اداره تحقیقات فدرال آمریکا یا همان اف‌بی‌آی به مدت دو سال در پی خرید یک سیستم جاسوس‌افزاری به نام «فانتوم» از شرکت NSO Group بوده است. این ابزار ظاهرا ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰

چندین سازمان ایالات متحده از جمله اداره تحقیقات فدرال آمریکا یا همان اف‌بی‌آی به مدت دو سال در پی خرید یک سیستم جاسوس‌افزاری به نام «فانتوم» از شرکت NSO Group بوده است. این ابزار ظاهرا می‌تواند تمامی گوشی‌های موجود در آمریکا را هک کند.

به گزارش نیویورک تایمز، گروه NSO در بازه زمانی سال 2019 تا تابستان امسال به‌صورت مخفیانه به اف‌بی‌آی پیشنهاد خرید سیستم فانتوم را داده بود. گفته شده مذاکرات حتی در دوره‌ای که NSO به خاطر کمک به نقض حقوق بشر در دنیا مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته بود، ادامه داشته است.

گروه NSO در جلسه‌ای با اف‌بی‌آی از سیستمی به نام فانتوم پرده برمی‌دارد که می‌تواند همه گوشی‌های مدنظر این اداره در آمریکا را هک کند. سایر سازمان‌های آمریکایی از جمله سی‌آی‌ای، اداره مبارزه با مواد مخدر، سرویس مخفی ایالات متحده و واحد آفریقای ارتش آمریکا هم به دنبال این سیستم بوده‌اند. نیویورک تایمز می‌گوید اف‌بی‌آی همچنین نرم‌افزار «پگاسوس» را از NSO خریداری کرده است.

گروه NSO

اف‌بی‌آی تابستان امسال از خرید فانتوم منصرف شد

اداره تحقیقات فدرال در نهایت تابستان پارسال به دنبال گزارش‌های متعددی که پیرامون آسیب‌های بدافزارهای NSO منتشر شد، از مذاکرات بیرون آمد. نشریه واشنگتن پست تابستان امسال در گزارشی مدعی شد که گروه NSO از ارتباط نزدیک با برخی از قدرتمندترین اعضای دولت اوباما، ترامپ و بایدن خشنود بوده است. از جمله این افراد می‌توان به «راد روزن‌اشتاین»، معاون سابق دادستان کل وزارت دادگستری اشاره کرد.

اف‌بی‌آی در پاسخ به سوال نیویورک تایمز درباره علت تلاش برای دستیابی به ابزاری با این سطح از تهاجم گفت سرمایه‌گذاری روی این فناوری‌ها نه تنها در مبارزه با جرایم کمک می‌کند، بلکه می‌تواند در حفظ آزادی‌های مدنی شهروندان ایالات متحده موثر باشد.

در حال حاضر متا یا همان فیسبوک بابت هک مکرر کاربران پیام‌رسان واتس‌اپ از NSO Group شکایت کرده است. این شرکت در سال 2019 مدعی شد که NSO حساب 1400 کاربر مختلف را هک کرده و حداقل یکی از این دستگاه‌ها در آمریکا بوده است. متا سعی دارد با این اتهام ادعای NSO مبنی بر غیر قابل استفاده بودن پگاسوس بر روی شماره تلفن‌های آمریکا را رد کند. ولی نیویورک تایمز می‌گوید این گوشی با فانتوم و در خلال نمایش این سیستم به اف‌بی‌آی هک شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
مطالب پیشنهادی