ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل برای گسترش تجارت خود به دنبال جذب کارشناسان حوزه بلاکچین است

گوگل به دنبال تصمیمات خود برای رشد در بخش‌های خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی و صنایع دیگر، این بار گروهی را در بخش ابری خود ایجاد کرده تا روی برنامه‌های حوزه بلاکچین کار کنند. به گفته «ریچارد ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۰

گوگل به دنبال تصمیمات خود برای رشد در بخش‌های خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی و صنایع دیگر، این بار گروهی را در بخش ابری خود ایجاد کرده تا روی برنامه‌های حوزه بلاکچین کار کنند.

به گفته «ریچارد ویدمن»، رئیس استراتژی دارایی‌های دیجیتال واحد ابری گوگل این شرکت قصد دارد تا برای گروه ابری خود تعداد زیادی از افراد جدید با تخصص در حوزه بلاکچین را استخدام کند. او همچنین توضیح می‌دهد: «ما معتقدیم که اگر وظایف خود را به درستی انجام دهیم، منجر به تمرکززدایی خواهیم شد.»

بازار ابری گوگل هم اکنون ابزارهایی را ارائه می‌کند که توسعه‌دهندگان می‌توانند برای ساخت شبکه‌های بلاکچین از آن‌ها استفاده کنند و مشتریانی مانند Dapper Labs ،Theta Labs و Hedera به همراه صرافی‌ها دارد. ویدمن ادعا می‌کند که اکنون گوگل در حال بررسی انواع خدماتی است که می‌تواند به طور مستقیم به توسعه‌دهندگان در فضای بلاکچین ارائه کند.

بلاکچین

حوزه‌های موردنظر گوگل برای فناوری بلاکچین

«توماس کوریان»، مدیرعامل بخش ابری گوگل خرده فروشی، مراقبت‌های بهداشتی و سه صنعت دیگر را به عنوان حوزه‌های هدف شناسایی کرده و ویدمن هم توضیح می‌دهد از آنجایی که مشتریان این بخش‌ها، فناوری‌های بلاکچین را انتخاب می‌کنند، در آن‌ها مفید و سودمند واقع می‌شود.

همچنین در آینده، بخش ابری گوگل با رشد بیشتر می‌تواند از انجام پرداخت‌ها با رمزارزها پشتیبانی کند.

در همین حال گوگل تلاش می‌کند تا سهم بازار شرکت‌هایی مانند آمازون و مایکروسافت را در بخش رایانش ابری تصاحب کند. «راب انسلین»، رئیس فروش ابری گوگل اخیرا در ایمیلی به کارمندان توضیح داده بود «کارولی گیرهارت» که تجارت شریک کانال توزیع «سکوی ابری گوگل» و «گوگل ورکسپیس» را در سطح جهانی رهبری می‌کند، دیگر در این سمت حضور نخواهد داشت و «کوین ایچپورانی»، معاون اکوسیستم جهانی گوگل جایگزین او خواهد شد.

انسلین در ایمیل خود توضیح می‌دهد که این تغییرات به منظور کمک به «تمرکز سازمانی برای تسریع فروش در سطح جهانی» انجام شده‌اند. یکی از سخنگویان گوگل ضمن تایید این تغییرات، توضیح داد که این شرکت تلاش دارد تا تیم‌های پراکنده را تحت یک سازمان واحد که به مشارکت‌ها اختصاص داده شده، به دور یکدیگر جمع کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی