ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دورکاری
کسب و کار

با این سه استراتژی انگیزه‌تان را در کار افزایش دهید

تغییر مدل کار به شیوه دورکاری و ترکیبی هرچند در ابتدا برای اکثر کارمندان تغییری ناگهانی بود، اما به بسیاری از کارمندان احساس آزادی و انعطاف‌پذیری تازه‌ای داده است. با این حال، برای برخی افراد ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

تغییر مدل کار به شیوه دورکاری و ترکیبی هرچند در ابتدا برای اکثر کارمندان تغییری ناگهانی بود، اما به بسیاری از کارمندان احساس آزادی و انعطاف‌پذیری تازه‌ای داده است. با این حال، برای برخی افراد دیگر انجام کارها و حفظ تعادل دشوار شده و انگیزه‌شان را از دست داده‌اند، اما چگونه می‌توانیم دوباره انگیزه‌مان را بدست آوریم؟

به طور کلی انسان‌ها به روش‌های غیرمنتظره‌ای مانند خستگی، از دست دادن علاقه به فعالیت‌های منظم، احساس ضعف، استرس و حتی فرسودگی نسبت به تغییر واکنش نشان می‌دهند. اکنون در حالی که تلاش داریم به الگوهای قدیمی و ریتم‌های جدید عادت کنیم، بسیاری از ما ممکن است دچار احساساتی شویم که از هیجان و آرامش گرفته تا نگرانی و ترس متغیر است.

روش‌های کاهش استرس و افزایش انگیزه در کار

در ادامه این مطلب چند نکته را بیان خواهیم کرد تا با آن‌ها از واکنش‌هایی که موجب فرسودگی شغلی می‌شوند دور بمانید و یک روز کاری شادتر و سالم‌تر داشته باشید.

برنامه‌ریزی کنید

دورکاری

اخیرا در یک نظرسنجی مشخص شد بزرگترین عواملی که باعث حواس پرتی 30 درصد کارمندان دورکار می‌شود، پیام‌های دریافتی است. وجود این دسته از حواس پرتی‌ها باعث می‌شود تا افراد احساس یک روز کاری سنگین را داشته باشند و در نهایت می‌تواند منجر به اضطراب و ترس شود.

زمانی که به صورت مجزا به وظایف خود رسیدگی می‌کنید، بیشتر احساس قابل مدیریت بودن خواهید داشت و برنامه‌ریزی برای نحوه پرداختن به کارها می‌تواند تفاوت معناداری در روند روزانه شما ایجاد کند.

سعی کنید هفته خود را با نگاه کردن به آینده شروع کرده و تا جایی که می‌توانید برای تمام کارهای خود از جمله زمان استراحت، آماده کردن و صرف غذا و زمان مورد نیاز برای جلسات و پاسخ دادن به ایمیل‌ها برنامه‌ریزی کنید.

عوامل استرس‌زا خارجی را شناسایی کنید

دورکاری

به طور کلی تمام افراد چیزهایی دارند که انجام آن‌ها برایشان آسان است یا در برخی موارد سخت است و به انرژی بیشتری نیاز دارد. گروه دوم که همان عوامل استرس‌زا خارجی هستند، به عنوان دلیل اصلی احساس گیجی یا فرسودگی شناخته می‌شوند. برای برخی افراد، حضور در یک محیط کار یا ترکیبی با دورکاری می‌تواند باعث ایجاد موانع غیرمنتظره و احساس استرس شود.

تمرین خودشناسی کلید اصلی مبارزه با استرس است. هنگامی که عوامل استرس‌زا خارجی خود را شناسایی کردید، می‌توانید برای لحظه‌ای ذهن خود را از شرایط دور نگه دارید تا با این روش به تنظیم سیستم عصبی خود کمک کنید.

از ابزارهای صرفه‌جویی در زمان غافل نشوید

دورکاری

همانطور که برنامه‌ریزی و تمرکز حواس می‌تواند باعث کاهش حجم فشار کاری شما شود، استفاده از فناوری و ابزار مناسب نیز می‌تواند به شما کمک کند تا کارهای خود را ساده‌تر کنید. در واقع، محققان در پژوهش جدید خود متوجه شدند که به ازای هر ساعت کار، استفاده از فناوری مناسب می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان کارمندان به میزان 23 دقیقه در ساعت شود.

از جمله این ابزارها می‌توان به تایمرهای پومودورو اشاره کرد که به کاربران زمان استراحت آن‌ها را یادآوری می‌کنند. همچنین ابزارهای مدیریت پروژه نیز می‌توانند شما را در مسیر درستی نگه دارند. Otter.ai و سایر دستیاران هوشمند نیز می‌توانند به جای شما در جلسات یادداشت‌برداری کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی