ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیاهکلی
فناوری ایران

نماینده مجلس: با حمایت از صنعت استخراج رمزارز می‌توان برق ایران را به کل دنیا فروخت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر حمایت از صنعت استخراج رمزارز در کشور، اعتقاد دارد رمزارز معادل انرژی بوده و می‌توان به واسطه آن برق کشور را به دورترین نقاط دنیا فروخت. ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۵

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر حمایت از صنعت استخراج رمزارز در کشور، اعتقاد دارد رمزارز معادل انرژی بوده و می‌توان به واسطه آن برق کشور را به دورترین نقاط دنیا فروخت.

«لطف‌الله سیاهکلی» در گفتگو با برات‌نیوز به بحث حمایت از صنعت رمزارز در کشور اشاره کرده و گفت:

«رمزارز معادل انرژی است. انرژی مصرف شده و رمزارز تولید می‌شود. در حال حاضر برای فروش برق تنها انتخاب ما کشورهای همسایه هستند؛ اما اگر برق تولیدی کشور را در زمینه استخراج رمزارز مصرف و رمزارز تولیدی را بفروشیم عملا می‌توان عملا برق کشور را به دورترین نقطه دنیا هم فروخت.»

سیاهکلی معتقد است به جای فروش نفت و گاز خام، می‌توان آن‌ها را تبدیل به برق کرده و برق کشور را صادر کرد: «یکی از شیوه‌های فروش برق، استفاده از آن در استخراج رمزارزها است. ما صفر تا صد علم برق را داریم، تولید آن را می‌دانیم، متخصص داریم و انرژی اولیه که سوخت آن است را نیز داریم پس باید به عنوان صنعت گره‌گشا در این مقطع برای کشور از آن استفاده کنیم.»

به گفته وی با توجه به شرایط کشور از لحاظ تحریم‌ها، استفاده از رمزارز یک ضرورت بوده که می‌تواند در حوزه اقتصاد برای کشور راه‌گشا باشد:

«ما یاد گرفته‌ایم با تکنولوژی برخورد قهری کنیم در حالی که بایستی تکنولوژی را در آغوش گرفت و برای آن مقررات نوشت. این گونه عیب و مزیت آن را در مقررات و بهره‌گیری از آن مورد توجه قرار می‌دهیم.»

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس علت برخورد سلبی با تکنولوژی‌های روز دنیا را عدم توان مقررات‌گذاری دانسته و گفت: «چون بلد نیستیم مقررات بنویسیم پس سلبی برخورد می‌کنیم.»

او با بیان اینکه رمزارز از جمله پدیده‌های خوب در کشور است اظهار داشت: «10 سال قبل در شورای عالی فضای مجازی این بحث‌ها را داشته‌ایم و خیلی دیر به لزوم مقررات‌گذاری در این حوزه رسیده‌ایم اما از امروز هم شروع کنیم اتفاقات خوبی در انتظار کشور خواهد بود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
مطالب پیشنهادی