ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دیتاسنتر
کسب و کار

ارزش بازار زیرساخت‌های ابری با رشد 36 درصدی به 178 میلیارد دلار رسید

بازار خدمات ابری با نرخی خیره‌کننده به رشد خود ادامه می‌دهد. ارزش بازار زیرساخت های ابری در یک سال اخیر حدود 50 میلیارد دلار بیشتر شده و از 129 میلیارد دلار در سال 2020 به ...

بازار خدمات ابری با نرخی خیره‌کننده به رشد خود ادامه می‌دهد. ارزش بازار زیرساخت های ابری در یک سال اخیر حدود 50 میلیارد دلار بیشتر شده و از 129 میلیارد دلار در سال 2020 به 178 میلیارد دلار در سال 2021 رسیده است.

به گزارش شرکت Synergy Research، تجارت زیرساخت‌های ابری در سال گذشته میلادی یک رشد 36 درصدی را تجربه کرده است. سه بازیگر بزرگ این بازار آمازون، مایکروسافت و گوگل بودند که با وجود به بلوغ رسیدن بازار، با یک نرخ قابل توجه همچنان در حال رشد هستند.

در این میان مایکروسافت و گوگل سرعت رشد بالاتری داشته و در فصل چهارم 2021 به‌صورت مشترک رشد 45 درصدی را تجربه کرده‌اند. آمازون هم با فاصله اندکی از آن‌ها، رشدی کمتر از 40 درصد داشته است. درآمد فصلی شرکت‌ها به ترتیب برای آمازون 17 میلیارد، برای مایکروسافت 10 میلیارد و برای گوگل 5 میلیارد دلار بوده است.

نمودار ارزش بازار شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری

رشد بازار زیرساخت های ابری؛ عاملی برای رشد شرکت‌ها

وضعیت سهم بازار شرکت‌ها هم تغییر خاصی نسبت به پارسال نداشته است. آمازون با سهم 33 درصدی در صدر، مایکروسافت با سهم 21 درصدی در رده دوم و گوگل با سهم 10 درصدی در جایگاه سوم قرار دارد. گفتنی است که سهم بازار آمازون سال‌هاست ثابت مانده اما گوگل و مایکروسافت به آرامی در حال محکم کردن جای پای خود هستند. با این حال، از آن‌جایی که خود بازار در حال رشد است، سهم آمازون هم رشد آرامی را تجربه کرده است.

شرکت Synergy می‌گوید مایکروسافت که 4.5 سال پیش تنها 11 درصد از سهم بازار را در دست داشت، در این مدت سهم خود را تقریبا دو برابر کرده و رشد خیره‌کننده‌ای را به ثبت رسانده است.

از سوی دیگر شرکت Canalys هم در گزارشی که منتشر کرده از آمارهایی شبیه Synergy Research خبر داده است. کانالیس می‌گوید ارزش بازار زیرساخت های ابری در سال گذشته میلادی با رشد 34 درصدی حالا حدود 191 میلیارد دلار می‌ارزد، در حالی که ارزش آن پارسال 142 میلیارد دلار بود. این شرکت آمازون با 33، مایکروسافت با 22 و گوگل با 9 درصد را در صدر فهرست برترین بازیگران زیرساخت‌های ابری قرار داده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی