ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

بزرگترین سیستم سورتینگ هوشمند پست کشور افتتاح شد

سیستم سورتینگ (تجزیه) هوشمند مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل کنونی شرکت ملی پست و مدیرعامل سابق این شرکت افتتاح شد. «عیسی زارع پور» در آیین ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۹

سیستم سورتینگ (تجزیه) هوشمند مرکز تجزیه و مبادلات پست کشور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل کنونی شرکت ملی پست و مدیرعامل سابق این شرکت افتتاح شد.

«عیسی زارع پور» در آیین افتتاح سیستم سورتینگ (تفکیک) هوشمند مرکز تهیه و مبادلات پست کشور، اعلام کرد که فناوری اطلاعات همه عرصه های زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است و پست نیز در این دوران که بسیاری از کسب و کارها تعطیل و فرآیندها غیرحضوری شد بیش از همیشه در صحنه بود: «در شرایطی که بسیاری از کارمندان به دورکاری رفتند،کارکنان پست حضورشان بیشتر شد و ما با حدود سه برابری میزان محصولات در این مدت مواجه بودیم.»

در ابتدای سال آینده تعرفه‌های پستی افزایش می‌یابد

https://digiato.com/article/2022/02/05/change-ceo-post-iran

زارع پور مدیریت «رمضانعلی سبحانی فر» در شرکت ملی پست در زمان شیوع ویروس کرونا را بسیار خوب توصیف کرد و تاکید داشت که پست باید به اپراتور هوشمندی تبدیل شود که در کشور بی‌مانند باشد و به سرمایه‌های انسانی این شرکت نیز باید توجه کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه تفکیک هوشمند پست را که بزرگترین سامانه کشوری است نشانه رسیدن پست به چشم انداز متعالی آن خواند و افزود: «من از مدیریت جدید پست درخواست می کنم افزایش رضایتمندی مردم را در دستورکار خود قرار دهد و ما می توانیم با کاهش هزینه های تمام شده و استفاده از فناوری ها، کار مردم را تسهیل کنیم.»

او به عدم افزایش تعرفه‌ها در شرکت ملی پست در دو سال و نیم گذشته اشاره کرد و تاکید کرد از مدت ها پیش پیگیر این موضوع است و اعلام کرد در ابتدای سال آینده شاهد افزایش تعرفه‌های پستی خواهیم بود.

پست از دوچرخه سواران و عابرین پیاده برای ارسال مرسولات استفاده خواهد کرد

https://digiato.com/article/2022/02/05/change-ceo-post-iran

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست نیز در این مراسم اعلام کرد ارتقای بهره وری منابع سازمانی، مدیریت هزینه‌ها؛ارتقای بهره وری منابع و زیرساخت‌های موجود، کاهش زمان سیر مرسولات و مدیریت ناوگان رهسپاری، کاهش زمان سیر مرسولات، قابلیت رهگیری لحظه‌ای و ارائه سرویس‌های ارزش افزوده از مزایای هوشمند سازی است.

به گفته «حسین غضنفری» در این هوشمندسازی میتوان زمان و مکان دریافت مرسوله را انتخاب کرد و این سرویس‌های ارزش افزوده به کاربران کمک می‌کند. او اعلام کرد شرکت ملی پست به زودی از دوچرخه‌ها و حتی افراد عابر پیاده برای ارسال مرسولات پستی استفاده می‌کند: «استفاده از موتور و دوچرخه و عابر پیاده بخاطر محدودیت‌های استفاده از وانت در شهرها جزو تغییرات مهمی است که در لایه توزیع باید رخ دهد. ظرفیت پردازش متمرکز را نیز باید بالا برد تا مرسولات دوبار (یکبار در مرکز پستی مبدا و یکبار در مقصد) پردازش نشوند و بتوان کارها را یکجا پیش برد.»

مرکز دیتاسنتر پشتیبان شرکت ملی پست در حال احداث است

راه اندازی سورتینگ هوشمند پستی

«رمضانعلی سبحانی فر» مدیرعامل سابق شرکت ملی پست که همین دیشب از این سمت خداحافظی کرد نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت: «از ابتدای کار خود در شرکت ملی پست قصد داشتیم که گره مرکز مرسولات را باز کنیم و مشکلات این مرکز را درست کنیم.»

سبحانی‌فر تاکید کرد در راستای خدمات ارزش افزوده و کاهش بار ترافیک ۲۵ خط مستقیم بین استانی ایجاد شده است: «در کشورهای توسعه یافته کل‌ تمرکز در یک کلانشهر نیست و پیش‌تر بسته‌ها به عنوان مثال از گلستان به گیلان می‌رفتند و حالا مستقیم از گلستان به گیلان می‌روند و این تسریع در پست را ایجاد کرده است.»

او اعلام کرد مرکز دیتاسنتر پشتیبان شرکت ملی پست نیز در حال احداث است که به زودی به بهره برداری خواهد رسید. به گفته سبحانی‌فر دارایی شرکت به دوازده هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

گفتنیست پیش از این مرسولات به صورت دستی تجزیه می شد که میانگین هر ساعت دوهزار مرسوله، تجزیه و به سراسر کشور فرستاده می شد که با راه اندازی این سیستم سورتینگ هوشمند میانگین هشت هزار مرسوله در ساعت با ابعاد حداقل 10 در 10 و حداکثر 60 در 60 سانتیمتر تجزیه می شود و حداقل وزن مرسولات 50 گرم و حداکثر 50 کیلوگرم خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی