ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
تکنولوژی

احتمال کناره‌گیری انویدیا از خرید Arm قوت گرفت

مدت‌هاست بحث‌های مختلفی درباره خرید Arm توسط انویدیا وجود دارد و حالا سه منبع ناشناس که «به صورت مستقیم از جزئیات معامله اطلاع داشته‌اند»، در مصاحبه خود با فایننشال تایمز توضیح می‌دهند که انویدیا دیگر ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

مدت‌هاست بحث‌های مختلفی درباره خرید Arm توسط انویدیا وجود دارد و حالا سه منبع ناشناس که «به صورت مستقیم از جزئیات معامله اطلاع داشته‌اند»، در مصاحبه خود با فایننشال تایمز توضیح می‌دهند که انویدیا دیگر قصد خرید Arm با مبلغ 40 میلیارد دلار را ندارد.

به گفته این منابع، انویدیا احتمالا به دلیل شکست در انجام معامله تا 1.25 میلیارد دلار به سافت بانک، مالک Arm خسارت پرداخت خواهد کرد. از سوی دیگر، ظاهرا «سایمون سگارز»، مدیرعامل Arm سمت خود را به «رنه هاس» خواهد داد که سال‌ها پیش بخش Arm انویدیا را مدیریت می‌کرد.

در همین حال، منبع آگاه دیگری به رویترز اعلام کرد که فروش Arm توسط سافت بانک به تراشه‌ساز آمریکایی انویدیا شکست خورده است و ظاهرا Arm به جای این معامله، ترجیح می‌دهد تا با عرضه اولیه سهام خود که حدود 80 میلیارد دلار ارزش دارد، به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود.

انویدیا

موانع نظارتی خرید Arm توسط انویدیا

خرید Arm توسط انویدیا اولین بار در سال 2020 اعلام و از همان موقع با موانع نظارتی روبرو شد. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نیز ماه‌ها پیش علیه آن شکایت کرد و استدلال داشت که اگر انویدیا آرم را خریداری کند، رقابت در بازارهای نوپای تراشه‌های مربوط به بخش خودروهای خودران و دسته جدیدی از تراشه‌های شبکه احتمالا آسیب ببیند.

این معامله همچنین تحت نظارت قانونگذاران بریتانیا و اتحادیه اروپا نیز قرار دارد، زیرا به عقیده آن‌ها می‌تواند باعث افزایش قیمت‌ها شود و انتخاب و نوآوری را کاهش خواهد داد.

هرچند در گذشته نیز بلومبرگ در گزارش دیگری توضیح داده بود که انویدیا از خرید 40 میلیارد دلاری Arm صرف‌نظر خواهد کرد اما هیچ یک از این دو شرکت هنوز به صورت رسمی برنامه‌های خود را اعلام نکرده‌اند.

انویدیا با کارت‌های گرافیک قدرتمند خود به باارزش‌ترین شرکت ایالات متحده در حوزه نیمه رسانا تبدیل شده و خرید Arm آن را در موضع قدرتمندتری قرار می‌داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی