برنامه Microsoft Defender Preview برای ویندوز و اندروید منتشر شد

برنامه Microsoft Defender Preview برای ویندوز و اندروید منتشر شد

مایکروسافت سرانجام نرم‌افزار جدید Microsoft Defender Preview را برای ویندوز و اندروید منتشر کرد. این برنامه فعلا فقط در آمریکا در دسترس قرار گرفته، اما احتمالا با طی مراحل آزمایشی به‌زودی در سایر مناطق دنیا هم عرضه می‌شود.

مایکروسافت دیفندر نرم‌افزار اختصاصی ردموندی‌ها برای مقابله با بدافزارهاست که پیش‌تر با نسخه‌ای دیگر در ویندوز موجود بود و از طریق نسخه Microsoft Defender ATP پتانسیل‌هایش را روی اندروید به نمایش گذاشت.

حالا این نسخه پیش‌نمایش جدید به شما اجازه می‌دهد نه تنها امنیت دستگاه فعلی خود را حفظ کنید، بلکه مراقب تمام دستگاه‌هایی باشید که به اکانت مایکروسافت شما وصل هستند. در صفحه خانگی این نرم‌افزار خلاصه‌ای از وضعیت ایمنی همه دستگاه‌های شما قابل مشاهده است.

با کلیک روی این پنل می‌توانید اطلاعات بیشتری را درباره وضعیت هر دستگاه ببینید. به‌علاوه، می‌توانید تعداد اپلیکیشن‌ها، لینک‌ها (در اندروید) و فایل‌هایی را که (در ویندوز) در 24 ساعت گذشته اسکن شده‌اند، مشاهده کنید. در نسخه ویندوز قابلیت بررسی تنظیمات چیزهایی مثل محافظت در برابر ویروس و تهدیدات یا باج‌افزارها هم وجود دارد. همچنین، اگر بخواهید می‌توانید سوابق امنیتی سیستم‌های خود را بررسی کنید تا تهدیدات گذشته را ببینید.

نرم‌افزار Microsoft Defender ایمنی همه دستگاه‌ها را نشان می‌دهد

به نظر نمی‌رسد که این نرم‌افزار قرار باشد در ویندوز جایگزین Windows Security شود. این برنامه احتمالا مکملی در این زمینه خواهد بود که قابلیت‌های مختلف خود را از طریق یک رابط کاربری تازه ارائه می‌کند. در اندروید در خصوص قابلیت‌های آنتی ویروس‌ها سوالات مختلفی وجود دارد، اما این برنامه می‌تواند به شما نشان دهد که بدافزاری روی دستگاه خود دارید یا نه.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که ویژگی اصلی مایکروسافت دیفندر قابلیت نمایش وضعیت ایمنی همه دستگاه‌ها به‌صورت یک‌جاست. این مسئله به‌خصوص زمانی اهمیت پیدا می‌کند که دستگاه‌های خود را با بقیه به اشتراک می‌گذارید و نمی‌توانید مطمئن باشید که بدافزاری روی آن‌ها نصب نشده است.

برای دانلود نسخه پیش‌نمایش مایکروسافت دیفندر در ویندوز به استور مایکروسافت و در اندروید به گوگل پلی مراجعه کنید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.